Tkaniny z których szyjemy nosidełka Signature: Girasol

Tkaniny z których szyjemy nosidełka Signature: Girasol

Starannie dobieramy twórców chust, z których szyjemy nosidełka i chusty kółkowe z kolekcji Tula Signature. Zawsze bierzemy pod uwagę wartości jakie im przyświecają oraz walory estetyczne. Od początków pracy nad nosidełkami chustowymi wiedzieliśmy, że Girasol spełnia te warunki. Girasol produkuje piękne, ręcznie tkane chusty współpracując z lokalnymi rzemieślnikami i warsztatami tkackimi w Gwatemali i Meksyku. Girasol to artyzm i wyraz podziwu dla rzemiosła tkackiego oraz zrównoważone płace i warunki pracy fair trade.

Ciekawostki dotyczące naszej współpracy z Girasol

Chusty tkane Girasol zostały użyte do szycia nosidełek chustowych po raz pierwszy w 2012, krótko po tym jak powstało pierwsze nosidełko Signature. 

Ilość Wyjątkowych Wzorów Nosidełek Tula Girasol (nie wliczając wątków i rodzajów splotu) – 85+

Ulubione wzory fanów Tula

Girasol Vice Versa Girasol Lane Girasol Double Rainbow 

Dzięki wieloletniej współpracy możemy oferować nosidełka chustowe Girasol w naszej ruchomej kolekcji Signature dostępnej na stronie oraz podczas limitowanych wypustów.  

Czytaj dalej jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego uwielbiamy pracować z Girasol:

Sztuka tkacka

Tkactwo ma długą tradycję i silną pozycję w Gwatemali i Meksyku. Rzemiosło i związane z nim umiejętności przekazywane są od wieków z pokolenia na pokolenie. Widać to we wzorach często nawiązujących do tamtejszego folkloru. Wielu twierdzi, że misterne tkaniny używane do szycia naszych nosidełek chustowych są tkane maszynowo, ale w rzeczywistości wszystkie tkaniny, które pozyskujemy od Girasol powstają z ręcznie farbowanych wątków tkanych na krośnie. 

100% Handmade

Podobnie jak wiele innych rzadkich nosidełek w kolekcji Signature tkaniny Girasol są tkane ręcznie. W 100% bawełniana przędza jest farbowana ręcznie, a następnie tkana na krośnie. Od 1983 Girasol współpracuje z tkaczami, którzy pracują na dużych stojących krosnach, a nie, jak dawniej, na ręcznych krosnach tradycyjnie używanych przez Majanki. Wiele osób jest zaangażowanych w ten złożony i jednocześnie ujmujący prostotą proces produkcji; bawełniana przędza jest kupowana i następnie farbowana ręcznie. Osuszona przędza zostaje przetransportowana do miasteczka, gdzie znajdują się krosna i powstają tkaniny, które są następnie prane, suszone i używane do szycia chust. Tkaniem w Girasol zajmują się głównie mężczyźni. Kobiety szyją torby i portmonetki.

100% Fair Trade

Girasol istnieje od 30 lat i przez cały ten czas działa na zasadach fair trade współpracując z partnerami z Gwatemali i Meksyku. Fair trade ma na celu zapewnienie jak najlepszych warunków pracownikom i dbałość o ludzi i planetę. Girasol płaci swoim partnerom z góry i gwarantuje płace, co pozwala na podtrzymanie tradycji rzemieślniczej i przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie. 

 Girasol na tym nie poprzestaje, wspomagając potrzebujących. W zeszłym roku po wybuchu wulkanu Fuego firma przekazała część swoich dochodów organizacji, która udzielała pomocy na miejscu: Medico International

Zrównoważony rozwój

Girasol robi też wiele dla środowiska: 

 • ponownie wykorzystują skrawki materiałów 
 • nie stosują zewnętrznych opakowań, materiałów reklamowych aby zminimalizować zanieczyszczenie środowiska
 • używają taśmy klejącej z papieru, kartonów nadających się w pełni do przetworzenia, unikają plastiku

  Unikalne nosidełka

  Nasza współpraca z Girasol pozwoliła nam stworzyć ekskluzywne wzory i piękne nosidełka, które są częścią kolekcji Signature dzięki niepowtarzalnym tkaninom Girasol. Postanowiliśmy uczcić nową kolekcję Signature i naszą współpracę z Girasol i tkaczami z Gwatemali. 

  W ten sposób powstała bardzo limitowana edycja nosidełek z tkaniny o tradycyjnym wzorze stworzonej w Gwatemali oraz z innych tkanin Girasol, które wesprą również organizację Mayan Families. Sprzedaż każdego nosidełka pomoże zasilić konto  Family Aid program, zapewniając wsparcie medyczne uczniom w potrzebie. 

  Nosidełka Signature to okazja do zwrócenia uwagi na tę społeczność i jej wiekowe tradycje, dzięki którym możemy nosić dzieci. 

   

  Składamy wielkie podziękowania Gerhard'owi z Girasol za udostępnienie nam zdjęć i dodatkowych informacji, dzięki którym mógł powstać ten artykuł. Obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie i zapiszcie się do naszego Newslettera, aby nie przegapić ważnych i ciekawych informacji o wszystkim co dzieje się w Tula.

  Powrót do blogu

  Zostaw komentarz

  Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.