Najczęściej zadawane pytania

Nosidełko Tula Explore ma regulowany panel, dzięki któremu można w nim nosić dzieci od 3.2 kg bez stosowania wkładki dla niemowlaka. W nosidełku Explore można nosić w pozycji z przodu przodem do świata, gdy dziecko trzyma główkę i waży od 5.9 do 10 kg.

Nosidełko Tula Explore pozwala nosić dziecko w pozycji z przodu, przodem do rodzica, na plecach rodzica i dodatkowo w pozycji przodem do świata. Szerokość panelu nosidełka Explore można regulować na pasie biodrowym tak jak w nosidełku Free-to-Grow. Nosidełko Explore jest wyposażone w miękką poduszeczkę wspierająca szyję i główkę małego dziecka, której regulacja pozwala zmienić wysokość panelu w przypadku starszych dzieci. 

Nosidełko Explore oferuje możliwość noszenia w wielu pozycjach: z przodu – przodem do rodzica, z tyłu – na plecach rodzica oraz z przodu – przodem do świata. Każda z tych opcji zapewnia naturalną, ergonomiczną pozycję, która wspiera zdrowy rozwój bioder i kręgosłupa dziecka. 

Wkładka dla niemowlaka nie jest potrzebna w przypadku nosidełka Explore. Pamiętaj, że w pozycji przodem do świata nie można nosić noworodków oraz dzieci nie trzymających sztywno główki . 

Łatwe w regulacji nosidełko Explore pozwala na dostosowanie wysokości i szerokości panelu do maluszków ważących od 3.2 kg. 

Oryginalne nosidełko Tula zostało tak zaprojektowane, aby można w nim było nosić długo i wygodnie dzięki temu jak dobrze otula i podtrzymuje ciężar dziecka gdy nosicie je przodem do siebie. Jednak wielu z Was od dawna pytało nas o nosidełko, w którym można nosić przodem do świata. 

W nosidełku Tula Explore w pozycji przodem do świata można nosić dzieci ważące od 5.9 kg do 10 kg, które trzymają sztywno główkę i są na tyle wysokie, że w nosidełku sięgają główką ponad panel. Nosząc przodem do świata należy zwracać szczególna uwagę na zachowanie dziecka. Dziecko nie powinno spa w pozycji przodem do świata, jeśli zaśnie zmień pozycję na pozycję przodem do rodzica lub wyjmij z nosidełka. 

Upewnij się, że nosidełko jest odpowiednio wyregulowane do pozycji, w której chcesz nosić dziecko. Poza tym wsłuchuj się w potrzeby maluszka. Sprawdzaj czy dziecko nie jest przestymulowane lub zbyt zmęczone. Jeśli nosisz w pozycji przodem do świata, a maluch zaśnie, zmień pozycję na przodem do rodzica. Pamiętaj aby w pozycji przodem do świata nosić krótko. 

Ustawienie wąskie szerokości panelu jest przeznaczone dla noworodków i dzieci o wadze minimum 3.2 kg w wieku około 0-3 miesiąca. Ustawienie średnie może być stosowane dla dzieci od 3 do 9 miesiąca, a ustawienie najszersze dostosowane jest do dzieci wyższych, powyżej 9 miesiąca życia. Prosimy pamiętać, że zalecenia te są przybliżone i mogą ulegać zmianie w zależności od wysokości i wagi Twojego dziecka.


*Odpowiednia pozycja: szerokość ustawienia panelu powinna być określona na podstawie oceny wygody Twojego dziecka i rozstawu jego nóżek. Wybierając ustawienie szerokości panelu  wybierz takie, w którym nóżki dziecka będą ułożone w pozycji M. Jeśli krawędź panelu podpiera uda dziecka zamiast sięgać do zagięcia pod kolanem oznacza to, że ustawienie jest zbyt szerokie. Zawsze upewnij się, że nosidełko jest dopasowane do Twojego dziecka i do długości jego nóżek. 

Upewnij się, że wybrałeś najszersze ustawienie panelu, jeśli chcesz nosić w pozycji przodem do świata. 

Noszenie dziecka na plecach zalecamy rozpocząć gdy dziecko ma prawidłową kontrolę głowy, szyi i kręgosłupa. Ponadto maluszek powinien sam siadać i utrzymywać się w pozycji siedzącej. W pozycji na plecach rodzica panel powinien być ustawiony na średnie lub najszersze ustawienie z poduszką podtrzymującą główkę podniesioną do góry lub opuszczoną w zależności od wysokości dziecka. 

Nie można nosić dziecka przodem do świata w pozycji na plecach. 

Poduszka podtrzymująca główkę złożona do wewnątrz panelu nosidełka Explore zapewnia dodatkowe wsparcie maluszkowi, które nie ma jeszcze kontroli szyi i głowy. Gdy tylko dziecko osiągnie tę umiejętność poduszka może być przełożona na zewnątrz panelu. 

Zachęcamy do obejrzenia naszych instrukcji video tutaj:https://www.babytula.pl/pages/instructions

Kapturek nie powinien być stosowany w pozycji przodem do świata.

Jedną z najwspanialszych zalet noszenia w nosidełkach Tula jest to, że można w nich karmić. Wystarczy poluzować szelki i nieco obniżyć pas biodrowy, nie odpinając klamry i ułożyć dziecko na wysokości Twojej klatki piersiowej. Po zakończeniu karmienia ułóż dziecko z powrotem w pozycji noszenia

Nasze nosidełko Explore uszyte są z miękkiej, oddychającej 100% bawełny łatwej w czyszczeniu i nadającej się do prania w pralce. Bardzo trwałe guziki są wykonane z niepowlekanego poliestru.

o            W zależności od ustawienia nap, szerokość panelu nosidełka można ustawić na szerokość 13 - 38 cm.

o            W zależności od ustawienia poduszki wspierającej szyję i główkę dziecka, wysokość panelu wynosi 34 cm gdy pouszka jest w niższej pozycji i 43 cm, gdy poduszka ustawiona jest wysoko.

o            Wysokość pasa biodrowego to 13 cm  a jego szerokość wynosi 69 cm. Pas biodrowy można wydłużyć za pomocą taśm o ok 76 cm (maksymalna długość to ~ 145 cm ).

o            Waga nosidełka: 0,8 kg.

Nie zalecamy noszenia dzieci ważących poniżej 3.2 kg w nosidełku Explore. 


Zakres wagowy dziecka zalecany dla pozycji przodem do świata został określony na podstawie wzrostu dziecka z uwzględnieniem jego wygody. Zanim zdecydujesz się nosić w tej pozycji, upewnij się, że Twoje dziecko trzyma sztywno główkę, i jest na tyle wysokie, że główką sięga ponad panel oraz osiągnęło wagę minimalną 5.9 kg. 

Ustalając wysokość ustawienia poduszki upewnij się, że dziecko jest widoczne a jego uszy wystaj ponad panel. Poduszka dostarcza dodatkowe wsparcie wyższym lub śpiącym dzieciom w pozycjach przodem do rodzica z przodu lub z tyłu. Poduszka nie może być podniesiona w pozycji przodem do świata. 

Nie zalecamy noszenia dziecka w pozycji przodem do świata w nosidełku Free-to-Grow.

Jeśli chcielibyście nosić w pozycji przodem do świata, zalecamy nosidełko Explore, które zostało tak skonstruowane tak, aby można w nim było nosić przodem do rodzica, na plecach i przodem do świata.  Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Ustawienie wąskie przeznaczone jest do noszenia dzieci od 3.2 kg co odpowiada wiekowi od 0-3 miesięcy. Ustawienie środkowe dotyczy dzieci od 3-9 miesięcy, a najszersze pozwala nosić dzieci od 9 miesiąca życia. Prosimy pamiętać, że są to dane przybliżone, ustawienia należy dopasować do indywidualnych cech dziecka.

*Prawidłowa pozycja: Szerokość panela uzależniona jest od rozstawu nóżek i wygody Twojego dziecka. Prawidłowa ergonomiczna pozycja dziecka to taka, w której dziecko podparte jest od kolanka do kolanka, tak by kolanka znajdowały się mniej więcej na wysokości pępka dziecka i były lekko odwiedzione na boki tworząc kształt litery „M”.

Wybierając szerokość panela, wybierzcie takie ustawienie, w którym nóżki dziecka ułożone będą w pozycji "M" i podparte w stawie kolanowym. Jeśli to uda dziecka, oparte są na brzegu panela oznacza to, że wybrane zostało zbyt szerokie ustawienie.

Kliknij tutaj, aby wybrać nosidełko z kolekcji Free-to-Grow. 

W nosidełku Free-to-Grow można nosić dzieci od 3.2 kg do 20.4 kg. 

Nosidełko Free-to-Grow nie wymaga stosowania Wkładki dla niemowlaka. 

Kliknij tutaj, aby kupić nosidełko Free-to-Grow.

Nosidełko Free-to-Grow ma w pełni regulowany panel, który pozwala nosić dzieci o wadze minimum 3.2 kg bez konieczności stosowania wkładki dla niemowlaka. Nosidełko Free-to-Grow Carrier ma trzy ustawienia szerokości: wąskie, średnie i szerokie oraz dwa ustawienia wysokości: niskie i wysokie. Oba nosidełka: Standard i Free-to-Grow mogą być używane do momentu, gdy dziecko osiągnie wagę 20.4 kg.

Aby używać nosidełka Standard zanim dziecko osiągnie wagę 7 kg, należy zastosować Wkładkę dla Niemowlaka sprzedawaną oddzielnie. 

Kliknij tutaj, aby obejrzeć kolekcję nosidełek Free-to-Grow.

Nosidełka  ExploreFree-to-Grow i Standard zostały uznane za zdrowe dla stawów biodrowych dziecka.

Instytut IHDI uznał, że Baby Tula stworzyłą produkty, które biorą pod uwagę zdrowy rozwój bioderek w okresie niemowlęcym podczas wczesnej fazy rozwoju do kilku miesięcy po narodzinach. 

Wkładka dla niemowlaka nie pasuje do nosidełek Explore i Free-to-Grow. Oba nosidełka zostały zaprojektowane specjalnie dla najmniejszych dzieci o wadze od 3.2 kg. Nie ma potrzeby stosowania wkładki dla niemowlaka w nosidełkach Tula Linen.  

Kolekcja Tula Linen to nosidełko Free-to-Grow i Explore w czterech wersjach kolorystycznych.
Tak, wszystkie nosidełka Tula Linen wyposażone są w kapturek w tym samym kolorze co nosidełko.

Aby dowiedzieć się jak dbać o produkty Tula odwiedź stronę Jak dbać o Tulę.

Len to naturalne włókno. Podczas uprawy lnu zużywa się małe ilości wody. Len jest również biodegradowalny.  

Nosidełka Tula szyjemy ze 100% bawełny (twill lub kanwas) oraz chust tkanych z różnych włókien (Signature). Tula Linen to tkanina lniano-bawełniana (52% lnu/48% bawełny).

Tkanina utkana jest z włókien w dwóch kolorach,  które tworzą wzór delikatnej jodełki. Nosidełko sprawia wrażenie jednolitego. 

 

Nosidełka z kolekcji Linen nie róznią się konstrukcyjnie od innych nosidełek Explore i free-to-Grow, ale różnią się tkaniną. 

Len to naturalnie oddychająca tkanina. Potrafi także odprowadzać wilgoć. Materiał jest niezwykle wytrzymały i nośny otulając maluszka. To również tkanina hipoalergiczna.

Nasze nosidełka  Explore, Free-to-Grow, Standard, Tula Lite, Half Buckle i Chusty kółkowe są certyfikowane przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI) jako produkty zdrowe dla bioderek.

 IHDI uznało, ze Baby Tula tworzy produkty, biorąc pod uwagę prawidłowy rozwój bioderek w okresie niemowlęcym. To jest szczególnie ważne w wstępnym etapie rozwoju stawów biodrowych podczas pierwszych miesięcy życia. 

Nosidełka  Free-to-Grow i Explore które są częścią kolekcji Tula Hemp są stworzone dla dzieci (noworodków) od 3,2 kg be konieczności stosowania wkładki dla niemowlaka.  

 Tula Hemp nie jest częścią kolekcji Signature. Jest to nosidełko uszyte z tkaniny tkanej maszynowo będącej mieszanką 55% konopi i 45% bawełny organicznej.  

Planujemy dodawać limitowane wersje kolorystyczne, żeby zróżnicować kolekcję. Olivine i Obsidian będą dodawane regularnie, ale Amber jest kolorem imitowanym.

Tkaniny Hemp i Linen posiadają te same zalety np. regulacja temperatury, mniejszy wpływ upraw na środowisko niż uprawy bawełny i właściwości antybakteryjne. Wybór nosidełka to jak wybór pary jeansów, powinno się je dobrze dopasować. Nosidełka Hemp są miękkie i stają się coraz bardziej przytulne z każdym użyciem i praniem (jak jeansy ;) Kolory nosidełek z konopi są bardziej nasycone niż nosidełek z lnu. Tkanina w kolekcji Linen tkana jest w jodełkę. 

Konopie to roślina, która daje bardzo wysokie plony,  a jej włókna używane są w wielu produktach ii gałęziach przemysłu: liny, odzież, buty, przemysł spożywczy, produkcja papieru, bioplastiki, ocieplenia i biopaliwa. Ziarno konopi stosowane jest do produkcji olejków, produktów zdrowotnych i kosmetyków. 

Tula Hemp to ultra miękka mieszanka konopi  (55%) i bawełny organicznej (45%). 

Po wprowadzeniu nosidełek z kolekcji Linen zauważyliśmy, ze wielu z Was sięgnęło po len chwaląc jego naturalne zalety i piękno. Zaczęliśmy poszukiwania innych naturalnych tkanin i włókien, które  byłyby równie naturalne i piękne.

Nasza specjalna mieszanka konopi i bawełny w kolorach ziemi jest bardzo delikatna dla skóry dziecka, jest bardzo mocna i wytrzymała, reguluje temperaturę aby dać poczucie chłodu latem i ciepła zimą i staje się coraz bardziej miękka z każdym użyciem. 

W kolekcji Hemp mamy nasze najbardziej popularne modele: Explore i Free-to-Grow.

Chcemy dostarczać Wam wiele opcji noszenia dlatego Tula Hemp nie będzie wyjątkiem. 

Planujemy dodawać sezonowo nowe kolory do kolekcji Tula Hemp.

Jeśli chcielibyście mieć nosidełko Tula Hemp z wzorem to może spodoba się Wam Agate

Będziemy dodawać wzory do kolekcji Hemp w przyszłości. r.

Wkładka nie jest potrzebna do noszenia dzieci w modelach Explore i Free-to-Grow Tula Hemp. W obu modelach można nosić dzieci o wadze od 3,2 do 20,4 kg czyli od pierwszych tygodni życia.   

Tula Velour to limitowana kolekcja, obejmująca nasz najbardziej popularny model nosidełka Explore.  

Nasze welurowe nosideka można prać w pralce w zimnej wodzie. Suszyć powieszone. 

Nosidełko Tula Lite można prac w pralce w zimnej wodzie. Nie zalecamy stosowania wybielaczy, detergentów z wybielaczem, płynów do płukania z substancjami zapachowymi. Nie farbować, nie chlorować, nie stosować rozjaśniaczy. Nie prać chemicznie.  

Tak, każde Nosidełko Tula Lite jest wyposażone w kapturek o takim samym wzorze jak nosidełko. 

Jedną z zalet nosidełek Tula jest to, ze można w nich karmić piersią podczas noszenia. Wystarczy poluzować szelki i lekko obniżyć pas biodrowy nie rozpinając klamr. Należy ułożyć dziecko tak aby jego buzia była na wysokości klatki piersiowej.  Gdy zakończysz karmienie ułóż dziecko w poprzedniej pozycji. Karmić piersią można wyłącznie w pozycji przodem do rodzica. 

Projektując Tula Lite skupiliśmy się na najważniejszych elementach nosidełek, aby stworzyć kompaktową wersję w przystępnej cenie. Rezultatem procesu projektowania jest ergonomiczne nosidełko, o dobrej nośności, które może towarzyszyć Wam w każdej chwili, gdy go potrzebujecie. W porównaniu do innych nosidełek Tula, Tula Lite ma mniejszy zakres wagowy i nie ma możliwości noszenia w pozycji przodem do świata. 

W nosidełku Tula Lite można nosić dzieci o wadze od 5,4 kg.

Wymiary panelu nosidełka Tula Lite:

Wysokość 38.1 cm

Szerokość 31 cm

W nosidełku Tula Lite można nosić dzieci od 5,4 kg do 13,6 kg.

Nosidełko Tula Toddler przeznaczone jest dla dzieci od  11 kg do 27 kg o minimalnym wzroście 81 cm. Dla większości dzieci to przedział wiekowy od 2 do 6 lat. Wymiary nosidełka Toddler: wysokość panelu 46 cm, szerokość panelu u dołu 45,5 cm.  

Nosidełko Tula Preschool jest przeznaczone dla dzieci o wadze od  15,9 do 31,8 kg. Wymiary nosidełka Preschool : wysokość panelu 51 cm i szerokość 50,5 cm. 

*Prosimy zwrócić uwagę, ze powyższe informacje to zalecenia. Wiele zależy od wysokości i wagi dziecka. 

Wymiary Nosidełka Preschool:

  • Wymiar panelu nosidełka Preschool: 51.1 x 50.4 cm

Nosidełko Tula Preschool zostało zaprojektowane dla dzieci od 15,9 to 31,8 kg. Dziecko powinno nosić rozmiar ubrań 104 (EU).


W Nosidełku Tula Preschool można nosić w pozycji z przodu przodem do rodzica i na plecach przodem do rodzica. 

Nosidełko Tula Preschool jest bardzo podobne do Nosidełka Toddler. Preschool świetnie się dopasuje do większego dziecka. Dziecko jest gotowe do nosidełka Preschool gdy waży 15,9 kg, a rozmiar jego ubranek wynosi 104 (EU). W Nosidełku Toddler można nosić dzieci od 11 kg i o rozmiarze 92. Dodatkowo w Nosidełku Preschool wprowadziliśmy zmiany konstrukcyjne, które mimo że są niezauważalne, zapewniają dodatkowe wzmocnienie i trwałość.

Hip Dysplasia Institute wystawia takie certyfikaty tylko produktom przeznaczonym dla dzieci poniżej 6 miesięcy dlatego nie ma możliwości uzyskania takiego certyfikatu dla Nosidełka Preschool.

Nie,  Nosidełko Preschool jest skonstruowane inaczej niż Toddler, ponieważ ma być bezpieczne dla większych dzieci. Przedłużki Tula Seat Extenders nie zapewnią głębszego siedziska w panelu, nie podwyższają panelu, nie zwiększają długości szelek, nie wzmacniają szwów. 

Zalecamy, aby dziecko nosiło rozmiar ubranek na wzrost 104 cm zanim będzie noszone w nosidełku Preschool .

Nie, Wkładka dla Niemowlaka może być stosowana wyłącznie z nosidełkiem Tula Standard. 

Staramy się nieustannie dodawać nowe  produkty i wzory i mamy nadzieję, ze wprowadzimy niedługo więcej nowych wzorów Nosidełka Preschool. Pamiętajcie aby obserwować nas na Facebooku, aby otrzymywać informacje o nowych wzorach i produktach. 

Nie, w Nosidełku Tula Preschool nie można nosić przodem do świata. To nosidełko przystosowane jest do pozycji przodem do rodzica. 

Jeśli szukasz nosidełka z opcją noszenia przodem do świata, polecamy nasze nosidełko Tula Explore, które oprócz pozycji przodem do rodzica ma dodatkową pozycję przodem do świata. 


Nosidełko Preschool będzie dostępne tylko w wersji kanwasowej i Signature. Nie będzie dostępne w wersji z siateczką (Coast). 

Nosidełka Preschool są uszyte ze 100% bawełny, miękkiej i przewiewnej posiadającej certyfikat Oeko Tex 100 certified.

Zajrzyjcie do zakładki instrukcje aby obejrzeć wideo. 

Zajrzyjcie do zakładki instrukcje aby obejrzeć wideo.

Zajrzyjcie do zakładki instrukcje, aby obejrzeć wideo.

 

Odwiedźcie naszą zakładkę z instrukcjami:, aby dowiedzieć się więcej na temat użytkowania nosidełka Half Buckle. 

Pas biodrowy oraz regulowany panel nosidełka Tula Half Buckle działają dokładnie tak jak w nosidełku Tula Free-to-Grow. Nosidełko Half Buckle zamiast szelek wyposażone jest w pasy naramienne, które krzyżuje się na plecach, lub z przodu w zależności od pozycji noszenia. Dodatkowo w nosidełku Half Buckle można nosić na biodrze. Nosidełko Tula Half Buckle zainspirowały nosidełka azjatyckie Meh Dai. 

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcjami prania na naszej stronie.

Nie zalecamy noszenia przodem do świata w nosidełku Tula Half Buckle.

Jeśli jesteś zainteresowani opcją noszenia w pozycji przodem do świata zachęcamy do zapoznania się z naszym nosidełkiem Explore, które oprócz pozycji przodem do rodzica posiada możliwość noszenia w pozycji przodem do świata.

WĄSKIE: Najwęższe ustawienie przenaczone jest dla noworodków i niemowlaków o wadze od 3,2 kg.

ŚREDNIE: Ustawienie średnie przeznaczone jest dla dzieci między 3 a 9 miesiącem życia.

SZEROKIE: Ustawienie szerokie można stosować dla dzieci od 9 miesiąca życia.

*Odpowiednia pozycja:

Szerokość panelu uzależniona jest od rozstawu nóżek i wygody Twojego dziecka. Prawidłowa ergonomiczna pozycja dziecka to taka, w której dziecko podparte jest od kolanka do kolanka, tak by kolanka znajdowały się mniej więcej na wysokości pępka dziecka i były lekko odwiedzione na boki tworząc kształt litery „M”.

Wybierając szerokość panelu, wybierzcie takie ustawienie, w którym nóżki dziecka ułożone będą w pozycji "M" i podparte w stawie kolanowym. Jeśli to uda dziecka, oparte są na brzegu panelu oznacza to, że wybrane zostało zbyt szerokie ustawienie.

Nosidełka kanwasowe TulaNosidełka Tula Signature szyjemy w ten sam sposób i w tych samych rozmiarach. Nosidełka kanwasowe szyte są z bawełnianej tkaniny wysokiej jakości, a nosidełka Signature z najlepszej jakości chust tkanych, co pozwala połączyć wygodę nosidełka klamrowego z pięknem i wyjątkowym urokiem chust tkanych. Różnica w cenie wynika z dodatkowych kosztów pozyskania chust tkanych.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o nosidełkach Tula.

Chusty kółkowe Tula wykonane są z chust, tkanych specjalnie dla Tula oraz z najwyższej jakości aluminiowych pierścieni.

Chusty kółkowe są dostępne w dwóch rozmiarach: S/M oraz L/XL. Aby określić, jaki rozmiar będzie dla Ciebie właściwy, możesz kierować się rozmiarem T-shirta, jaki zwykle nosisz. Oba rozmiary mogą być noszone przez większość użytkowników, ale nosząc dziecko w chuście L/XL, tzw. „ogon” będzie dłuższy (można nim przykryć stópki dziecka lub stylowo opleść wokół kółek).

Chusta S/M ma około 196 cm a L/XL 221 cm przed pierwszym praniem (delikatne odchylenia w długości są zamierzone, w związku z kurczliwością kompozycji Tencel® lyocell/bawełna do 20%).

Dzieci w różnym wieku i na różnych etapach rozwoju siedzą w chuście inaczej. Zalecamy noszenie dzieci tak, aby nóżki tworzyły kształt litery „M” a kolanka dziecka znajdowały się wyżej niż jego pupa dziecka. Ciężar dziecka powinien spoczywać w kieszonce chusty. Pamiętaj, że różowe ślady na nóżkach dziecka nie zawsze oznaczają, że jest mu niewygodnie – mogą to być ślady podobne do odcisków od poduszki. Tym niemniej bacznie przyglądaj się i przysłuchuj dziecku, by upewnić się, że nic nie blokuje mu swobodnego przepływu krwi. Sprawdź, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy dziecko ma nieograniczony dostęp do powietrza.

Zalecamy nosić chustę kółkową tak, aby materiał chusty przechodził nad ramieniem i przykrywał je. Sprawi to, że chusta rozłoży równomiernie na Twoich plecach i zwiększy swoją nośność. Dociągnij chustę, aby dobrze podtrzymywała maluszka. Upewnij się, że dziecku jest wygodnie i utrzymywało pozycję “żabki” w kieszonce chusty.

Maluszek powinien być na takiej wysokości, abyś mogła/mógł swobodnie pocałować je w czółko. Jeśli jest niżej oznacza to, że chusta nie została dobrze dociągnięta. Upewnij się, że materiał chusty przykrywa Twoje ramię, a chusta jest równomiernie rozprowadzona na Twoich plecach. Aby łatwiej dociągnąć chustę, staraj się dociągać materiał spod ramienia poprzez plecki maluszka do kółek. Zawsze staraj się zapewnić dziecku pozycję fizjologicznej „żabki”. Zalecamy zakładanie uprzednio przygotowanej chusty, aby uniknąć wprowadzania zbyt wielu zmian, gdy maluszek jest już w chuście.

W takiej sytuacji upewnij się, że dociągasz materiał chusty równomiernie na pleckach i pod pupą dziecka. Sprawdź, czy nóżki maluszka są powyżej jego pępka. Jeśli dolna krawędź chusty jest zbyt mocno dociągnięta, może spowodować, że dziecko przechyli się mocniej na jedną stronę. Spróbuj dociągnąć materiał chusty spod Twojego ramienia poprzez plecki dziecka i przeciągnąć nadmiar materiału przez kółka.

Wolimy nosić dzieci z rączkami schowanymi. Sprawia to, że dziecko jest lepiej otulone chustą. Jeśli starsze dziecko chce wyjąć rączki na zewnątrz, jest to bezpieczne, jeśli materiał odpowiednio przykrywa plecki aż do pach, maluszek dobrze trzyma główkę i plecki i jest dobrze zabezpieczony w chuście.

W chuście kółkowej można już nosić dzieci ważace 3.5 kg. Pamiętajcie o podstawach bezpieczeństwa – dostępie powietrza (bez przeszkód, podbródek z dala od klatki piersiowej), pozycji ciała (podtrzymanie główki i kręgosłupa, kolanka wyżej niż pupka dziecka, pozycja fizjologicznej „żabki”) i wygodzie! Bacznie przyglądaj się i przysłuchuj maluszkowi, by upewnić się, że nic nie blokuje mu swobodnego przepływu krwi. Sprawdź, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy dziecko ma nieograniczony dostęp do powietrza.

Chusty kółkowe są tak skonstruowane, żeby okrywać jedno z ramion. W związku z tym Twoje ruchy po tej stronie ciała mogą być nieco ograniczone. Z tego powodu, niektórzy użytkownicy chust kółkowych noszą je na nie dominującej ręce, aby mieć większy zakres ruchu ręki przeciwnej.

Nasze chusty są wystarczająco szerokie, aby zapewnić podparcie główki dziecka. Możesz jednak dodatkowo zwinąć pieluszkę tetrową, lub ogon chusty i włożyć pod górną krawędź chusty, aby podeprzeć szyję dziecka podczas snu.

Kiedy wiadomo, że można przejść z pozycji dla noworodka do pozycji dla starszych dzieci w chuście kółkowej?
Najlepiej nie nosić maluszka w chuście kółkowej na biodrze dopóki nie nosisz go w ten sposób bez chusty.

Wiele starszych dzieci lubi pozycję biodrową, ale możecie również nosić dziecko z przodu jeśli będzie Wam obojgu wygodnie.

Oczywiście, możesz karmić maluszka piersią w chuście kółkowej. Upewnij się, że dziecko jest bezpiecznie ułożone podczas karmienia i że jego kolanka są nadal wyżej niż pupka. Aby ułożyć maluszka w pozycji do karmienia, najprawdopodobniej będzie trzeba delikatnie i ostrożnie poluzować materiał na górnym kółku i zaciągnąć na dolnym. BĄDŹ CZUJNY. Sprawdź, czy bródka maluszka nie jest przyciśnięta do jego klatki piersiowej. Po karmieniu ułóż dziecko z powrotem w pozycji pionowej, zaciskając materiał na kółkach. Sprawdź, czy dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy ma nieograniczony dostęp powietrza.

Noworodki najlepiej jest nosić wysoko na Twojej klatce piersiowej w dobrze dociągniętej chuście. Sprawdź, czy dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy ma nieograniczony dostęp powietrza. Upewnij się, że podbródek dziecka jest oddalony od jego klatki piersiowej o co najmniej dwa palce. Zalecamy obrócenie główki dziecka tak, aby jego policzek spoczywał na Twojej klatce piersiowej.

Tula Coast to kolekcja nosidełek z wbudowaną oddychającą siateczką. Panel nosidełka to interpretacja klasycznej ramki Tula wypełnionej oddychającą, siateczkową tkaniną. Takie rozwiązanie pozwala na swobodny przepływ powietrza i świetnie sprawdza się podczas czynnego wypoczynku w ciepłe dni.

Gdy tylko Maluszek osiągnie wagę 3.2 kg, może być noszony w nosidełku Explore, Free-to-Grow oraz Half Buckle, które dzięki innowacyjnej regulacji panelu nie wymagają stosowania wkładki dla niemowlaka.

Minimalna długość miękkiej części szelek nosidełka Standard to 50 cm, a maksymalna 58 cm. Taśma przy szelkach pozwala na wydłużenie ich do 74 cm. Minimalna długość miękkiej części szelek w nosidełku Tula Toddler to 46 cm, a maksymalna 53 cm. Taśma przy szelkach pozwala na wydłużenie ich do 74 cm.

Wszystkie nosidełka Tula są wykonane ręcznie i mogą nieznacznie różnić się wymiarami.

EXPLORE 

W zależności od ustawienia nap, szerokość panelu nosidełka można ustawić na szerokość 13 - 38 cm.

W zależności od ustawienia poduszeczki wspierającej szyję i główkę dziecka, wysokość panela wynosi 34 cm gdy poduszeczka jest w niższej pozycji i 43 cm, gdy poduszeczka ustawiona jest wysoko.

Wysokość pasa biodrowego to 13 cm  a jego szerokość wynosi 69 cm. Pas biodrowy można wydłużyć za pomocą taśm o ok 76 cm (maksymalna długość to ~ 145 cm )

Waga nosidełka: 0,8 kg

FREE-TO-GROW

W zależności od ustawienia nap, szerokość panelu nosidełka można ustawić na szerokość 13 cm - 38 cm 

W zależności od ustawienia taśm na szelkach, wysokość panelu nosidełka można ustawić od 28 - 43 cm

Wysokość pasa biodrowego to 13 cm  a jego szerokość wynosi 69 cm. Pas biodrowy można wydłużyć za pomocą taśm o ok  76 cm (maksymalna długość to ~ 145 cm )

Waga nosidełka: 0,8 kg

HALF BUCKLE

W zależności od ustawienia nap, szerokość panelu nosidełka można ustawić na szerokość  od 13 cm - 38 cm 

W zależności od ustawienia taśm na szelkach, wysokość panelu nosidełka można ustawić od 28 - 43 cm 

Szelki nosidełka mierzą 203 cm i zbudowane są z miękkiej części o długości 51 cm oraz z pasów materiału o długości 152 cm

Wysokość pasa biodrowego to 13 cm  a jego szerokość wynosi 69 cm. Pas biodrowy można wydłużyć za pomocą taśm o ok  76 cm (maksymalna długość to ~ 145 cm )

Waga nosidełka: 0,8 kg

STANDARD (BABY)

Wysokość panelu 39 cm,  i 38 cm szerokości w dolnej części

Wysokość pasa biodrowego to 13 cm  a jego szerokość wynosi 69 cm. Pas biodrowy można wydłużyć za pomocą taśm o ok  76 cm (maksymalna długość to ~ 145 cm )

Waga nosidełka: 0,9 kg

TODDLER

Wysokość panelu to 44 cm a szerokość wynosi 47 cm u podstawy

Wysokość pasa biodrowego to 13 cm  a jego szerokość wynosi 69 cm. Pas biodrowy można wydłużyć za pomocą taśm o ok  76 cm (maksymalna długość to ~ 145 cm )

Waga nosidełka : 0,9 kg

Nasze nosidełka zostały tak zaprojektowane, aby można było je dopasować do osób drobnych jak i tęższych, kobiet i mężczyzn. Pas biodrowy ma 68 cm i dodatkowe 74 cm taśmy, co pozwala wydłużyć go do 142 cm. Stworzyliśmy również regulator usytuowany w przedniej części szelek, który pozwala skrócić szelki, dopasowując je do osób drobnych lub wydłużyć dla wysokich.

Nie, Wkładka dla Niemowlaka pasuje wyłącznie do nosidełka ergonomicznego Tula Standard.

Nasze nosidełka zostały tak zaprojektowane, aby można było je dopasować do osób drobnych jak i tęższych, kobiet i mężczyzn. Pas biodrowy ma 68 cm i dodatkowe 74 cm taśmy, co pozwala wydłużyć go do 142 cm. Stworzyliśmy również regulator usytuowany w przedniej części szelek, który pozwala skrócić szelki, dopasowując je do osób drobnych lub wydłużyć dla wysokich.

Niewskazane jest noszenie dziecka z tyłu, jeżeli nie ma ono przynajmniej 12 miesięcy lub jeśli dziecko nie ma prawidłowej kontroli głowy, szyi i kręgosłupa. Ponadto Maluszek powinien samodzielnie siedzieć. Do tego czasu, nosząc dziecko, rodzic powinien mieć możliwość obserwacji jego główki i buzi, aby dbać o odpowiedni dostęp powietrza.

Nosidełka kanwasowe TulaNosidełka Chustowe Tula szyjemy w ten sam sposób i w tych samych rozmiarach. Nosidełka kanwasowe szyte są z bawełnianej tkaniny wysokiej jakości, a nosidełka chustowe z najlepszej jakości chust tkanych, co pozwala połączyć wygodę nosidełka klamrowego z pięknem i wyjątkowym urokiem chust tkanych. Różnica w cenie wynika z dodatkowych kosztów pozyskania chust tkanych.

Tak!  Wystarczy poluzować ramiączka tak, by dziecko znalazło się w odpowiedniej pozycji, a ponieważ nasze nosidełka są nieco wyższe i szersze niż inne, karmienie piersią jest w nich czynnością bardziej dyskretną.

Informacje o tym, jak dbać o nosidełka Tula, Chusty Kółkowe, Chusty Tkane i Otulacze dostępne są w zakładce Jak dbać o produkty Tula.

Nie jesteśmy w stanie podać szczegółowych informacji dotyczących naszej produkcji, takich jak powrót niedostępnych wzorów. Wynika to z dostępności tkanin, ograniczeń produkcyjnych i wielu innych. Staramy się nieustannie oferować wiele wzorów, aby zaspokoić wymagania naszych klientów. Zachęcamy do obserwowania naszej strony Baby Tula – Polska na Facebook’u, gdzie ogłaszamy pojawienie się nowych wzorów!

Otulacze Baby i Cuddle Me są uszyte z tego samego materiału czyli z wiskozy z bambusa. Otulacz Cuddle Me to większa wersja otulacza Baby. Wymiary otulacza Baby to 120 x 120 com, a otulacza Cuddle Me 150 x 200 cm.  

Otulacze Cuddle Me mają rozmiar 150 x 200 cm.

Kliknij tutaj aby kupić Otulacz Tula.

Otulacze Tula Baby: 120 x 120 cm.

Tula Hip Pouch to idealny sposób na przechowywanie niezbędnych akcesoriów! Wymyśliliśmy nerkę na nowo tworząc wielofunkcyjny gadżet, który ułatwi Wam życie! Tula Hip Pouch pozwala w wygodny sposób nosić wszystko, co warto mieć pod ręką. Nasza nerka jest wyjątkowa, bo możecie zapiąć ją na biodrach, zawiesić na ramieniu, nosić na bakier lub na pasie biodrowym nosidełka Tula!

Gdy ktoś wspomina nazwę „Tula”, ma na myśli nasze ergonomiczne nosidełka szyte w 100% z bawełny i z wysokiej jakości materiałów. Nosidełka ergonomiczne Tula występują w wielu wzorach i kolorach. Dostępne są w wielu rozmiarach Explore, Free-to-Grow, Tula LiteHalf Buckle,  Toddler i Preschool.

Tula to również Chusty Kółkowe i Nosidełka Chustowe Signature!

Chusty Kółkowe Tula są szyte z pięknych chust, które zostały specjalnie zaprojektowane i utkane dla Tula. Użycie tego wyjątkowo nośnego materiału, sprawiło, że powstały niezwykle proste w użyciu chusty kółkowe, które możesz nosić na jednym ramieniu. Każda chusta kółkowa wyposażona jest w zestaw kółek na jednym z jej końców. Są idealne do noszenia dzieci już od dnia ich narodzin. Chusty kółkowe Tula są dostępne w dwóch rozmiarach: S/M and L/XL. Rozmiar S/M będzie pasował na większość użytkowników.

Nosidełka Chustowe z Kolekcji Tula Signature szyjemy w ten sam sposób i w tych samych rozmiarach co nosidełka kanwasowe, dodając im wyjątkowości dzięki zastosowaniu najlepszej jakości, miłych w dotyku chust tkanych.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć różne rodzaje nosidełek Tula i znajdź najlepsze nosidełko dla Ciebie i Twojego Maluszka!

Nie jesteśmy w stanie podać szczegółowych informacji dotyczących naszej produkcji, takich jak powrót niedostępnych wzorów. Wynika to z dostępności tkanin, ograniczeń produkcyjnych i wielu innych. Staramy się nieustannie oferować wiele wzorów, aby zaspokoić wymagania naszych klientów. Zachęcamy do obserwowania naszej strony Baby Tula – Polska na Facebook’u, gdzie ogłaszamy pojawienie się nowych wzorów!

Informacje o tym, jak dbać o nosidełka Tula, Chusty Kółkowe, Chusty Tkane i Otulacze dostępne są w zakładce Jak dbać o produkty Tula.

Babywearing to inaczej noszenie skarbu, jakim jest dziecko, blisko siebie w jeden z dostępnych sposobów: w nosidełku, chuście kółkowej lub tkanej.

Tak!  Wystarczy poluzować ramiączka tak, by dziecko znalazło się w odpowiedniej pozycji, a ponieważ nasze nosidełka są nieco wyższe i szersze niż inne, karmienie piersią jest w nich czynnością bardziej dyskretną.

Aby uzyskać informacje na temat zamówień, płatności, wysyłki i zwrotów odwiedź zakładkę Płatności i Wysyłka.

Aby uzyskać informacje na temat zamówień, płatności, wysyłki i zwrotów odwiedź zakładkę Płatności i Wysyłka.

Aby uzyskać informacje na temat zamówień, płatności, wysyłki i zwrotów odwiedź zakładkę Płatności i Wysyłka.

Kangurowanie polega na kontakcie „skóra do skóry” opiekuna i dziecka. Kangurkowanie przynosi dziecku mnóstwo korzyści: wspomaga utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała maleństwa, poprawia funkcjonowanie serca, płuc i wspiera karmienie piersią.

Nosidełko to niezbędny element wyposażenia każdego podróżnika i szczególnie przydaje się na lotniskach. Nosidełka nie można jednak używać podczas startu i lądowania samolotu. 

Nasze nosidełka są zaprojektowane tak, aby zapewnić dziecku ergonomiczną pozycję, która wpływa na zdrowy wzrost i rozwój. Bawełna, z której są szyte jest lekka i przewiewna, jednocześnie zapewnia dziecku ciepło i komfort. 

Na plecach można nosić od chwili, gdy dziecko kontroluje mięśnie głowy, karku i korpusu na tyle mocno, aby móc samodzielnie utrzymywać pozycję siedzącą.

Kilka naszych rad:

 
  • Gdy jest gorąco ubierz maluszka w lekkie ubrania
  • Używaj lekkich, jednowarstwowych ubranek z  naturalnych tkanin
  • Pijcie dużo wody
  • Zastanów się nad nosidełkiem Coast, które ma wbudowaną siateczkową, przewiewną tkaninę 

Wcześniaki mogą rozwijać się w różnym tempie, dlatego zalecamy skonsultowanie się z lekarzem pediatrą i fizjoterapeutą, aby dowiedzie się więcej na ten temat. 

Tak! Oto filmy instruktażowe na naszym kanale YouTube!

Nosidełka Tula Free-to-Grow, Half BuckleExplore oraz Chusty Kółkowe są stworzone do noszenia maluszków od 3.2 kg bez wkładki dla niemowlaka. 

Kangurowanie polega na kontakcie „skóra do skóry” opiekuna i dziecka. Kangurkowanie przynosi dziecku mnóstwo korzyści: wspomaga utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała maleństwa, poprawia funkcjonowanie serca, płuc i wspiera karmienie piersią.

Babywearing to inaczej noszenie skarbu, jakim jest dziecko, blisko siebie w jeden z dostępnych sposobów: w nosidełku, chuście kółkowej lub tkanej.

Kliknij tutaj, aby rozwiązać test, który pomoże Ci wybrać nosidełko odpowiednie dla Ciebie i Twojego dziecka lub napisz do nas na info@babytula.com