Babywearing

Czym jest babywearing?

Babywearing to inaczej noszenie skarbu, jakim jest dziecko, blisko siebie w jeden z dostępnych sposobów: w nosidełku, chuście kółkowej lub tkanej. Noszenie dziecka w nosidełku to wdzięczne połączenie piękna i funkcjonalności dla aktywnych rodzin. Mimo że noszenie dzieci jest nowością w kulturze zachodu, istnieje od tysięcy lat. Rodzice od wieków na całym świecie stosowali różnego typu tkaniny, szale itp., aby być w kontakcie z małym dzieckiem w ciągu dnia. Noszenie dzieci staje się coraz bardziej popularne w wielu rodzinach na całym globie w miarę, jak odkrywamy jego zalety. Oto kilka z nich:

Zalety noszenia dzieci:

  • Noszenie ułatwia kangurkowanie, które przynosi dziecku mnóstwo korzyści: wspomaga utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała maleństwa, poprawia funkcjonowanie serca, płuc i wspiera karmienie piersią. 
  • Noszenie dziecka może wspomagać wydzielanie oksytocyny u mężczyzn i kobiet, co wzmacnia więzi między opiekunem a maleństwem i wpływa na dobre samopoczucie obojga.
  • Udowodniono, że noszone dzieci rzadziej płaczą.
  • Noszenie pozwala na karmienie piersią w każdej sytuacji.
  • Odpowiednia pozycja podczas noszenia wspiera prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka.
  • Pozytywne emocje i doświadczenia, takie jak kontakt wzrokowy z dzieckiem i rozmowy w trakcie noszenia, wpływają na rozwój mózgu i kompetencji społecznych dziecka.
  • Pionowa pozycja i lekkie kołysanie podczas noszenia to naturalny masaż wspierający pracę układu pokarmowego maluszka.

Wierzymy w to, że edukacja dotycząca noszenia jest bardzo ważna dla rodziców, którzy chcą tworzyć więź z dzieckiem. Uważamy, ze warto zwracać się do doradców noszenia, którzy dostarczają ważnych informacji na temat prawidłowej pozycji i rozwoju dziecka i są wyspecjalizowani w prawidłowym zakładaniu nosidełka dla dziecka lub chusty.