Nosidełko Tula Preschool Play

Zalety Nosidełka Preschool

Gościnnie na naszym blogu Emily Taylor, współwłaścicielka  CalmFamily i It's a Sling Thing.

Noszenie starszych dzieci nie jest dla wszystkich. Pomysł na noszenie w nosidełkach Preschool na pewno nie przyjdzie do głowy tym, którzy rozpoczynają przygodę z nosidełkami! Tym niemniej jest wiele powodów, które sprawiają, że noszenie w nosidełku Preschool jest użyteczne i praktyczne, a nosidełko Tula w tym rozmiarze spełni się w tej roli! 
Uważa się, że "Przedszkolaki" – zazwyczaj dzieci między 3. a 5. rokiem życia - nie potrzebują już być noszone. Zazwyczaj potrafią już pewnie chodzić i są już bardzo niezależne. Istnieje wiele społecznych przesądów dotyczących narzędzi do noszenia starszych dzieci, czy to nosidełek, czy wózków, ale nie decydują one o tym, czy noszenie jest, czy nie jest przydatne! 

Oto 10 powodów, dzięki którym rozważysz noszenie Twojego przedszkolaka!

  1. Komfort: Wielu opiekunów woli bardziej nosić w nosidełku lub chuście niż na biodrze lub po prostu na rękach. Nosidełko jest bardziej wygodne, lepiej rozkłada ciężar dziecka na ciele rodzica. Dzięki nosidełku masz dwie wolne ręce - możesz trzymać drugie dziecko za rękę lub nieść torbę!

  2. Szybkość: Nie zawsze da się szybko chodzić z małym dzieckiem! Jeśli musisz gdzieś zdążyć, noszenie w nosidełku może się okazać dobrym rozwiązaniem. Możesz pozwolić dziecku iść przez jakiś czas, a potem włożyć je do nosidełka. Unikasz wtedy powolnego chodzenia z maluchem i z pustym wózkiem! Dzieci szybko się męczą, chodząc. Nawet 5-latki zaczynają marudzić na długich spacerach. Dodatkowo łatwiej i szybciej nosić zmęczone dziecko niż zmuszać je do chodzenia!  

  3. Nowe szlaki: Nosidełko jest bardzo praktyczne, jeśli chcesz dotrzeć gdzieś, gdzie nie da się wejść z wózkiem. Jeśli lubisz chodzić po górach, piaszczystych plażach, wózek może okazać się przeszkodą. Nosidełko daje możliwość odkrywania wielu miejsc, a schody, małe przestrzenie czy trudne powierzchnie przestają spędzać sen z powiek.

  4. Bezpieczeństwo zwielokrotnione: Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, wiesz jak trudno sprawić, żeby wszystkie szły w tym samym kierunku. Jeśli lubią być noszone, jedno dziecko w nosidełku, to jedno mniej do prowadzenia - jest bezpieczne, zadbane i masz dwie wolne ręce dla pozostałych. 

  5. Równy dostęp: Jeśli masz niepełnosprawne dziecko, nosidełko może okazać się świetnym narzędziem pomagającym w poruszaniu się po świecie. Może dać Wam wolność zwiedzania i odkrywania, jakiej nie zapewni Wam wózek czy inne pomoce. Dzięki nosidełku spojrzycie inaczej na otaczający świat. 

  6. Neuroróżnorodność: Dla dzieci z neuroróżnorodnością nosidełko może mieć wiele zastosowań. To bezpieczne miejsce z dala od tłumu i nieznajomych. Umożliwia Wam komunikację. Może wspierać czucie głębokie, wspomagając bodźce czuciowe i dając uczucie spokoju. Noszenie w nosidełku pomoże w przypadku przeciążenia sensorycznego lub czuciowego. (Wiele z wyżej wymienionych powodów dotyczy wszystkich dzieci od czasu do czasu!)

  7. Przytulanie: W wieku 4 lat większość dzieci połowę dnia spędza w przedszkolu lub w szkole. Noszenie może być bardzo wartościowym sposobem na spędzanie czasu razem po takim odosobnieniu. Dziecko jest blisko, może z Wami rozmawiać, możecie pójść na spacer, mieć wspólne przygody, zrobić obiad!

  8. Zabawa: Noszenie może być zabawą! Możecie grać razem w Pokémon Go lub w Geocatching lub w poszukiwanie ciekawych kamieni 😉. Nie musisz nosić dlatego, że jest to praktyczne. Możesz nosić, bo chcecie się dobrze bawić nawet, gdy dziecko jest zbyt zmęczone, by chodzić. 

  9. Kompaktowość: Nosidełko zajmuje mniej miejsca niż wózek. Jeśli jesteś w podróży możesz nie chcieć wozić ze sobą pustego wózka, szczególnie jeśli wiąże się to z wsiadaniem i wysiadaniem z pociągu lub autobusu. Niektóre nosidełka można zwinąć i włożyć do torby na wszelki wypadek!

  10. Ponieważ chcesz!  Nie potrzebujesz powodu, by nosić swoje dziecko! Jeśli to rozwiązanie jest dobre dla Ciebie i Twojej rodziny to wystarczający powód! Rób to co kochasz!  
To moje 10 powodów, aby wypróbować nosidełko Tula Preschool - macie więcej? 

O autorce

Emily jest współwłaścicielką CalmFamily i It’s A Sling Thing i pasjonuje ją pomaganie rodzicom w wyborze narzędzi, które są dla nich najlepsze. Znajdziecie ją w Coventry, gdzie mieszka z dwoma synami lub online na calmfamily.org i itsaslingthing.co.uk

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.