Zapisz się do naszego Newlsettera, otrzymaj zniżkę na pierwsze zakupy!

Darmowa wysyłka do każdego nosidełka!

Item Added Successfully

blog

Wszystko co powinniście wiedzieć o nosidełkach chustowych Tula Signature

Czym są nosidełka chustowe?

To pytanie słyszymy dosyć często od nowych członków naszej społeczności. I nic dziwnego, bo sprawa jest dosyć skomplikowana. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań:

Jak to się zaczęło?

Jak wiecie Baby Tula narodziła się z poszukiwań ergonomicznego, wygodnego i stylowego sposobu noszenia dzieci. Założyciele Tula bardzo cenią rzemiosło artystyczne i pierwszy raz postanowili użyć piękne tkaniny chustowe do szycia nosideł w 2012 roku. 

Czym różnią się od innych nosidełek Baby Tula? 

Nosidełka Tula i  Nosidełka Chustowe Tula  nie rożnią się konstrukcja i są dostępne w obu wersjach jako: Explore, Free-To-Grow, Half Buckle, Baby i Toddler. Do szycia nosidełek Chustowych używamy materiałów ręcznie tkanych , których wzory powstają dzięki sztuce tkackiej, a nosidełka klasyczne szyte są z bawełnianych tkanin pokrytych nadrukiem.  Nosidełka chustowe łączą prostotę użytkowania nosidełek miękkich zapinanych na klamrę z wyjątkowymi w dotyku materiałami chustowymi.

Jak powstają nosidełka chustowe Tula? 

Wielu ludzi współtworzy każde nosidełko z kolekcji Signature. Wszystko zaczyna się wraz z wyborem tkaniny chustowej, które pozyskujemy na całym świecie. Każda chusta tkana jest swoistym dziełem sztuki. Niejednokrotnie są to materiały tkane ręcznie w bardzo małych ilościach przez jedną osobę, innym razem pozyskiwane przez producentów o długoletniej tradycji w tkackiej.  Każdy szczegół jest istotny, nawet nici używane w procesie tkania badane są pod względem składników, wagi, koloru i wytrzymałości. Każdy najdrobniejszy składnik ma znaczenie i wpływa na miękkość chusty i wzór jaki ostatecznie powstaje. Zależy nam również na tym, aby artyści i firmy z którymi współpracujemy byli usatysfakcjonowani końcowym efektem, jakim jest nosidełko uszyte z chusty którą nam dostarczyli. Zdarza się również, dosyć rzadko, że ściśle współpracujemy z wytwórcą aby uzyskać wzór chusty pod którym możemy się wspólnie podpisać tak jak to było w przypadku współpracy z Cameo i Angel z  Meeyoo Handwoven.

Nosidełka chustowe szyte są w Białymstoku, gdzie powstała Baby Tula. Wiele krawcowych współpracuje z Tula od czasów założenia marki przez Ulę. Każde nosidełko szyte jest ręcznie przez jedną krawcową ze specjalnie i z uwagą wykrojonych miękkich kawałków materiału. To jak wzór układa się na nosidle nie jest nigdy wynikiem przypadku. 

Co to znaczy “Full” i “Half” ? Czym jest Coast?

Nosidła chustowe szyte są jako Full i Half. Do każdego z nich potrzeba innej ilości tkaniny chustowe. Full jest uszyty wyłącznie z tkaniny chustowej, czyli szelki, panel, pas są z każdej strony wykonane z chusty. Full jest oszałamiająco miekki, świetnie się układa. To ulubiony typ nosidełka chustowego. W nosidełku Half szelki, panel i pas z jednej strony obszyte są materiałem chustowym z drugiej tkaniną kanwasową. Są tacy, którzy uważają, że kanwas wzmacnia nosidło i sprawia, że jest bardziej nośne. 

Obie wersje nosidełek chustowych mogą występować również w formie nosidełka Coast z przewiewną siatkową tkaniną na panelu. Nosidełka Chustowe Coast to idealne połączenie stylu i funkcjonalności! 

Co to jest nosidełko chustowe Fancy?

Niektóre bardzo poszukiwane tkaniny chustowe można pozyskać jedynie w bardzo małych ilościach. Są to często tkaniny ręcznie tkane i ręcznie farbowane. Nosidełka chustowe Tula Signature uszyte z takich chust nazywamy Fancy. Chusty stosowane do szycia tych nosideł są tkane na krosnach przez jedną osobę. To jest bardzo piękny i pracochłonny proces wymagający również odpowiedniego przygotowania, Ceny chust, które powstają w ten sposób, ze względu na to jak wiele czasu zajmuje i jakich wymaga umiejętności są bardzo wysokie.

 

Jakie są ceny nosidełek chustowych Tula?

Ceny nosidełek chustowych Tula zaczynają się od 920 zł. Ceny nosidełek chustowych Fancy osiągają nawet 3600 zł  Te ceny są różne ze względu na koszt tkaniny jaka została użyta do uszycia nosidełka.

Wyjątkowość nosidełek chustowych wynika z ich unikalności i popularności. Zależy nam na tym, aby więcej rodziców i opiekunów miało dostęp do najwyższej jakości nosidełek. Jesteśmy dumni, że szyjemy nosidełka, które sprawiają, że Wasza przygoda z noszeniem jest jeszcze bardziej wyjątkowa.

Czy Nosidełka Chustowe zawsze się wyprzedają? Jak kupić Nosidełko Chustowe?

Kolekcja Tula Signature jest dostępna na naszej stronie babytula.pl a wypusty  organizowane są w środę o 21:00 raz w miesiącu. Czasem lubimy zaskoczyć specjalnym wypustem "niespodzianką",  o wszystkich informujemy na Facebooku. Najbardziej poszukiwane nosidełka wyprzedają się w ciągu sekund. Dzięki kolekcji dostępnej na naszej stronie wiele pięknych nosideł jest dostępnych dłuższy czas. 

Zdjęcia nosidełek chustowych w akcji i w prawdziwym życiu możecie zobaczyć zapisując się do jednej z grup fanów Tula Nosimy w Tula. Pamiętajcie aby ustawić powiadomienia na Facebooku,  aby dostawać informacje o wypustach nosideł chustowych. 

Comments (0)

Wpisz komentarz

translation missing: pl.blogs.comments.moderated