Dowiedzcie się więcej o Tula Signature

Dowiedzcie się więcej o Tula Signature

Czym są nosidełka Signature?

Mama nosi dziecko w nosidełku z kolekcji Tula Signature

To pytanie słyszymy dosyć często od nowych członków naszej społeczności. I nic dziwnego, bo sprawa jest dosyć skomplikowana. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań:

Jak to się zaczęło?

Jak wiecie Baby Tula narodziła się z poszukiwań ergonomicznego, wygodnego i stylowego sposobu noszenia dzieci. Założyciele Tula bardzo cenią rzemiosło artystyczne i pierwszy raz postanowili użyć piękne tkaniny chustowe do szycia nosideł w 2012 roku. 

Czym różnią się od innych nosidełek Baby Tula? 

Nosidełka Tula i Nosidełka z kolekcji Signature nie różnią się konstrukcją i są dostępne w obu wersjach jako: Explore, Free-To-Grow, Half Buckle, Baby i Toddler. Do szycia nosidełek Chustowych Signature używamy materiałów ręcznie tkanych , których wzory powstają dzięki sztuce tkackiej, a nosidełka klasyczne szyte są z bawełnianych tkanin pokrytych nadrukiem.  Nosidełka chustowe Signature łączą prostotę użytkowania nosidełek miękkich zapinanych na klamrę z wyjątkowymi w dotyku materiałami chustowymi.

Mama tuli dziecko w nosidełku z kolekcji Tula Signature

Jak powstają nosidełka chustowe Tula? 

Wielu ludzi współtworzy każde nosidełko z kolekcji Signature. Wszystko zaczyna się wraz z wyborem tkaniny chustowej, które pozyskujemy na całym świecie. Każda chusta tkana jest swoistym dziełem sztuki. Niejednokrotnie są to materiały tkane ręcznie w bardzo małych ilościach przez jedną osobę, innym razem pozyskiwane przez producentów o długoletniej tradycji w tkackiej.  Każdy szczegół jest istotny, nawet nici używane w procesie tkania badane są pod względem składników, wagi, koloru i wytrzymałości. Każdy najdrobniejszy składnik ma znaczenie i wpływa na miękkość chusty i wzór jaki ostatecznie powstaje. Zależy nam również na tym, aby artyści i firmy z którymi współpracujemy byli usatysfakcjonowani końcowym efektem, jakim jest nosidełko uszyte z chusty którą nam dostarczyli. Zdarza się również, dosyć rzadko, że ściśle współpracujemy z wytwórcą aby uzyskać wzór chusty pod którym możemy się wspólnie podpisać tak jak to było w przypadku współpracy z Cameo i Angel z  Meeyoo Handwoven.

Nosidełka Signature szyte są w Białymstoku, gdzie powstała Baby Tula. Wiele krawcowych współpracuje z Tula od czasów założenia marki przez Ulę. Każde nosidełko szyte jest ręcznie przez jedną krawcową ze specjalnie i z uwagą wykrojonych miękkich kawałków materiału. To jak wzór układa się na nosidle nie jest nigdy wynikiem przypadku. 

Co to znaczy “Full” i “Half” ? Czym jest Coast?

Nosidła Signature szyte są jako Full i Half. Do każdego z nich potrzeba innej ilości tkaniny chustowej. Full jest uszyty wyłącznie z tkaniny chustowej, czyli szelki, panel, pas są z każdej strony wykonane z chusty. Full jest oszałamiająco miękki, świetnie się układa. To ulubiony typ nosidełka chustowego. W nosidełku Half szelki, panel i pas z jednej strony obszyte są materiałem chustowym z drugiej tkaniną kanwasową. Są tacy, którzy uważają, że kanwas wzmacnia nosidło i sprawia, że jest bardziej nośne. 

Obie wersje nosidełek Signature mogą występować również w formie nosidełka Coast z przewiewną siatkową tkaniną na panelu. Nosidełka Signature Coast to idealne połączenie stylu i funkcjonalności! 

Co to jest nosidełko chustowe Fancy?

Niektóre bardzo poszukiwane tkaniny chustowe można pozyskać jedynie w bardzo małych ilościach. Są to często tkaniny ręcznie tkane i ręcznie farbowane. Nosidełka chustowe Tula Signature uszyte z takich chust nazywamy Fancy. Chusty stosowane do szycia tych nosideł są tkane na krosnach przez jedną osobę. To jest bardzo piękny i pracochłonny proces wymagający również odpowiedniego przygotowania, Ceny chust, które powstają w ten sposób, ze względu na to jak wiele czasu zajmuje i jakich wymaga umiejętności są bardzo wysokie.

Jakie są ceny nosidełek Tula SIgnature?

Ceny nosidełek chustowych Tula zaczynają się od 800 zł. Ceny nosidełek chustowych Fancy osiągają nawet 3600 zł  Te ceny są różne ze względu na koszt tkaniny jaka została użyta do uszycia nosidełka.

Wyjątkowość nosidełek chustowych wynika z ich unikalności i popularności. Zależy nam na tym, aby więcej rodziców i opiekunów miało dostęp do najwyższej jakości nosidełek. Jesteśmy dumni, że szyjemy nosidełka, które sprawiają, że Wasza przygoda z noszeniem jest jeszcze bardziej wyjątkowa.

Powrót do blogu

1 komentarz

Valuable information. Lucky me I found your web site by accident, and I’m stunned why this accident didn’t came about
in advance! I bookmarked it.

cialis

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.