Dwie mamy noszące dzieci w nosidełkach Tula Explore

Porównanie nosidełek z konopi, lnu i bawełny


Konopie, len, bawełna! Od zawsze dbamy o to żebyście mieli wybór wzorów. Chcemy również żebyście mieli możliwość dobrania tkanin dopasowanych do Waszych wymagań.

Mieszkasz w ciepłym klimacie? Poszukujesz lekkiego nosidełka? Może szczególnie zależy Ci na tkaninie delikatnej dla skóry Twojego dziecka? Pomożemy Ci zrozumieć, które nosidełko Tula jest stworzone dla Ciebie? 

Masz mało czasu? Zrób nasz szybki Quiz, który pomoże Ci wybrać nosidełko


Nasze materiały to:
1. bawełna
2. len
3. konopie
4. nylon Ripstop
5. siatka poliestrowa
6. luksusowe mieszanki

Wszystkie te opcje mają unikalne cechy, które pomogą Ci w wyborze.  

Kolekcja nosidełek z bawełny 

Tula Explore Play and Explore Sleepy Dust
Bawełna to najprawdopodobniej jeden z najlepiej znanych Wam  materiałów. Miękka bawełna dobrze nadaje się do nadruku wzorów, z których jesteśmy znani. Materiał jest łatwy w czyszczeniu i można go prać w pralce, dlatego dobrze nadaje się dla rodziców małych dzieci. 

Podstawowe cechy naszej bawełny to: miękkość, przewiewność i naturalność.

Oferujemy wiele modeli z tej tkaniny:  Explore, Free-To-Grow, Standard, Toddler, Preschool, Half Buckle, i Tula Mini dla Lalek i Misiów.

Zobacz, które nosidełko jest dla Ciebie. Kolekcja Linen 

Tula Linen Ash Free-to-Grow and Explore

To kolekcja, która stała szybko stała się bardzo popularna. Wiemy dlaczego. tkanina użyta do szycia nosidełek Linen to unikalna mieszanka 52% lnu i 48% bawełny utkana we wzór klasycznej jodełki. Len może kojarzyć się z sezonem letnim, ale jest dobrym wyborem na każdą porę roku. 

Za co kochamy len: Jest naturalnie przewiewny, co pomaga regulować temperaturę. Len od tysięcy lat jest stosowany  podczas ciepłych miesięcy na całym świecie. Len to roślina, która potrzebuje mało wody i prawie nie zostawia odpadów. Len jest również biodegradowalny.

Dzięki dodatkowi czesanej bawełny w Tula Linen nosidełka są miękkie i nie gniotą się jak czysty len.
Tula Linen Seafoam Free-to-Grow
Wszystkie nosidełka Tula są gotowe na każdą porę roku, ale Tula Linen jest popularna wśród tych, którzy kochają len i stonowane kolory. Kolekcja obfituje w jasne, lekkie kolory, które znajdziecie w naturze. Dostępne modele to Explore, Free-To-Grow, i Toddler.

Kolekcja HempCloseup flat lay of hemp carriers. Image of caregiver wearing Tula Hemp Obsidian

Nosidełka Tula Hemp są szyte z tkaniny, która jest wyjątkowo miękka i jednocześnie bardzo wytrzymała. Tkanina Hemp to 55% włókien konopnych i  45% bawełny organicznej, dzięki temu jest jednym z najbardziej zrównoważonych materiałów Tula, ponieważ nie wymaga dużego zużycia wody do produkcji. 

Zauważycie, że Linen i Hemp mają podobne właściwości, które sprawiają, że są stworzone do noszenia dzieci. Obie tkaniny mają właściwości antybakteryjne, są wytrzymałe, długowieczne, biodegradowalne i regulują temperaturę. 

Rolled fabric swatched of Tula Linen and Tula Hemp

Trudny wybór? Obie wersje mają zalety, ale konopie dodatkowo są uprawą, która dobrze wpływa na planetę. Na przykład, konopie w płodozmianie pomagają oczyścić skażoną glebę. 


Jest też różnica estetyczna pomiędzy tymi dwoma kolekcjami. Tula Hemp to kolory bardziej nasycone, a jeden z modeli Hemp Agate ma utkany wzór pasków! 

To nie jest zwykły Hemp, ponieważ pracowaliśmy nad tym, aby uzyskać bardzo miękki materiał. W kolekcji znajdziecie modele: Explore i Free-To-Grow.

Chcecie wiedzieć co inne mamy myślą o Tula Hemp?


Ripstop w kolekcji LitePoszukiwaliśmy mocnej tkaniny, która byłaby na tyle lekka, aby można było nosidełko spakować do małej kieszeni nerki. Znaleźliśmy materiał, z którego szyje się spadochrony! Ripstop to trwały, lekki nylonowy materiał, który łatwo zwinąć. Zaleta kompaktowości materiału pozwala nosidełku Tula Lite być opcją idealną na podróże lub w sytuacjach, gdy nosidełko trzeba mieć pod ręką, lub dla drugiego dziecka. Nylon ripstop szybko schnie i jest bardzo mocny i odporny na rozerwanie. 

Zobaczcie jak Tula Lite z tkaniny ripstop łatwo składa się i chowa do nerki.
Kolekcja nosidełek Coast z siatką

Siateczka z poliestru wypełnia centrum panelu nosidełek Coast. Taka siateczka to popularna opcja ze względu na jej przewiewność. Nosidełko uszyte jest z bawełny, ale w środkowej części panelu wstawiona jest siateczka dopasowana kolorystycznie do wzoru nosidełka.

W naszej kolekcji znajdziecie nosidełka Coast  Explore, Free-To-Grow ,Standard  i Toddler.


Luksusowe tkaniny z Kolekcji Signature  
Baby Tula Signature Woven Carriers
Kolekcja Tula Signature to nosidełka szyte z tkanin bawełnianych z luksusowami dodatkami: wiskozą, wełną merino, jedwabiem, lnem, bawełną prima i innymi!  Te mieszanki sprawiają, że nosidełka wyglądają unikalnie, są szalenie miękkie. 

Tkaniny, z których szyjemy nosidełka Signature, pozyskujemy od innych producentów chust i firm tkackich, rzemieślników. Są to tkaniny wyselekcjonowane i limitowane.

Szukając idealnego nosidełka weź pod uwagę styl i wzór, który najbardziej Wam odpowiada. Wybór nosidełka w dobrym rozmiarze, w kolorze i wzorze, który Ci się podoba oraz z tkaniny, która jest przyjemna w dotyku  to sekret sukcesu. Gdy kochasz swoje nosidełko, jeszcze bardziej pokochasz noszenie.  

Zerknij na nasze nowości: .https://www.babytula.pl/collections/nowosci 

żródło: https://www.mdpi.com/690634
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.