ODKRYWAJ ŚWIAT Z NOSIDEŁKIEM EXPLORE

ODKRYWAJ ŚWIAT Z NOSIDEŁKIEM EXPLORE

Jeśli szukasz nosidełka, które oferuje Twojemu dziecku wszystkie ergonomiczne pozycje przodem do rodzica i jednocześnie zapewni opcję noszenia przodem do świata w prawidłowej pozycji to powinieneś zainteresować się nosidełkiem Tula Explore. Niektóre dzieci nie lubią być noszone przodem do świata, ale są takie, które tego potrzebują. 

Nosząc dziecko w nosidełku przodem do świata, inaczej niż w wożąc je w wózku, zapewniasz mu bliskość pokazując mu świat wokół. Jednocześnie masz pewność, że jest bezpieczne w ergonomicznej pozycji. 

Nosidełko Tula Explore to jedyne w naszej kolekcji nosidełko z dodatkową opcją noszenia przodem do świata. Zaprojektowaliśmy je tak, abyście mogli nosić bezpiecznie.

Oto kilka oznak, które wskażą Wam czy Wasze dziecko jest gotowe na to, by od czasu do czasu być noszone w pozycji przodem do świata. Ważne jest również aby wiedzieć kiedy wrócić do pozycji przodem do rodzica, aby nie martwić się o to czy dziecko nie jest przestymulowane. 

 

Czy moje dziecko jest gotowe na pozycję przodem do świata

Dzieci mogą wykazywać chęć oglądania świata samodzielnie, gdy ich mózg się rozwija a mięśnie wzmacniają. nie należy i nie trzeba ich do tego zmuszać, same zasygnalizują taką chęć gdy będą na to gotowe. 

Jeśli chodzi o warunki fizyczne, dziecko powinno mieć bródkę ponad panelem, trzymać sztywno szyję i główkę (zwykle następuje to około 5-6 miesiąca) i wykazywać wyraźną naturalną ciekawość świata.

Noszenie przodem do świata powinno trwać krótko i tak tez zaczynaj przygodę z tą pozycją. Zacznij od 5-minutowych sesji. Jeśli maluszek odwraca się do Ciebie, złości się, jest senny odwróć go do pozycji przodem do rodzica, aby je uspokoić. 

 

Jak dziecko powinno być ułożone w nosidełku Tula Explore w pozycji przodem do świata

Zerknijcie na filmy instruktażowe na naszej stronie, aby dowiedzieć się jak prawidłowo ułożyć dziecko w nosidełku Tula Explore.

Kiedy nie zalecamy noszenia przodem do świata:

Dziecko ma mniej niż 5 miesięcy i/lub nie trzyma szyi i główki. 

Jeśli maluszek nie potrafi utrzymać sztywno główki przez dłuższy czas może mieć to wpływ na drożność jego dróg oddechowych. Zazwyczaj dzieci trzymają główkę około 5-6 miesiąca. 

Nosisz dziecko w nosidełkach Standard, Free-to-Grow, Toddler lub Half Buckle.

Te nosidełka nie są przeznaczone do noszenia dzieci przodem do świata w ergonomicznej pozycji. 

Dziecko śpi.

Dziecko nie może spać w pozycji przodem do świata, więc jeśli widzisz, że jest senne natychmiast obróć je do pozycji przodem do rodzica. Dzięki temu będziecie pewni, że główka dziecka jest podtrzymana, a podbródek nie styka się z jego klatką piersiową, co mogłoby zaburzyć czynności oddechowe.

Nosisz dziecko w pozycji przodem do świata nie dłużej niż 15-30 minut. 

W pozycji przodem do świata dzieci mogą łatwo czuć się przytłoczone ogromem bodźców (poniżej więcej informacji na ten temat), więc zacznijcie od bardzo krótkich spacerów i zwracajcie uwagę na reakcje i samopoczucie dziecka. 

Dziecko wydaje się przytłoczone.

W nowych, przeludnionych miejscach łatwo o przestymulowanie dziecka ponieważ jego mózg nie jest jeszcze zdolny filtrować niepotrzebnych informacji z otoczenia. Zwracaj szczególną uwagę na oznaki przestymulowania: 

  • Wrażenie wyłączenia
  • Katatonia
  • Złość
  • Zmęczenie

Jeśli dostrzegasz oznaki takich stanów zalecamy ułożenie dziecka z powrotem w pozycji przodem do rodzica lub pozycji na plecach jeśli dziecko ma ponad 6 miesięcy. 

 

Bardzo lubimy oglądać Was i nasze Tule w akcji, na wycieczkach i w trakcie tworzenia wspólnych wspomnień. Możecie nas otagować na Waszych zdjęciach, które publikujecie w Social Media używając #ExploreWithTula!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.