Kilka pomysłów na Święta z dziećmi

Kilka pomysłów na Święta z dziećmi

 

Czy wyjeżdżacie w Święta na wakacje czy spędzacie je w rodzinnym domu,  możecie wypełnić ten czas z dzieckiem nowymi tradycjami i stworzyć rodzinne wspomnienia. Poprosiliśmy naszych kolegów z Tula aby podzielili się z nami ich ulubionymi zimowo-świątecznymi aktywnościami. 

1. Czytajcie ulubione świąteczne książki

Książki i opowieści, które dotyczą zimy i Świąt to sama przyjemność z czytania. Przedświąteczny czas to również idealny moment, aby wprowadzić dziecko w magię zimowych historii i umościć się wygodnie pod ulubionym oTULAczem

2. Odwiedźcie jarmark świąteczny

Jarmarki świąteczne odbywają się pewnie w Waszej okolicy. Warto je odwiedzić, aby poczuć ich wyjątkową atmosferę i obejrzeć lub kupić unikalne, ręcznie wykonane upominki, cieszyć się feerią kolorowych lampek i poczuć zapach nadchodzących Świąt w rodzinnym gronie. Tylko nie zapomnijcie Waszego nosidełka Tula, będzie Wam ciepło i przyjemnie! 

3. Słuchajcie wspólnie świątecznych hitów

Dekorując choinkę lub tworząc wspólnie ozdoby świąteczne warto słuchać ulubionych zimowych piosenek! 

Może ta?
Santa Claus is Coming to Town – Jackson 5

 4. Pieczcie ciasteczka i pierniki

Pieczenie ciasteczek o wesołych kształtach i dekorowanie ich kolorowymi lukrami to chyba jedna z lepszych zabaw dla dzieci. Pychota! 

5. Stwórzcie własne ozdoby

Wyobraźcie sobie, że gdy otwieracie pudełko z ozdobami świątecznymi, wysypują się z niego również wspomnienia wspólnie spędzonych chwil... wystarczy każdego roku poświęcić trochę czasu na ich stworzenie. Dzieci na pewno będą je długo pamiętać. Jeśli nie macie czasu na robótki ręczne pójdźcie razem do sklepu i wybierzcie ozdoby wspólnie. 

6. Zaaranżujcie spotkanie z prawdziwym Mikołajem

Może uda się tym razem zaprosić go do domu, lub chociaż dostrzec go przez okno jak przemyka przez ogród czy podwórko. 

7. Zbudujcie domek z piernika i lukru

To świetna zabawa! W internecie jest wiele przepisów na takie domki - tutaj od domowewypieki.pl  a w sklepach dostępne są gotowe domki z piernika do samodzielnego złożenia. 

8. Wybierzcie się do teatru lub kina

Może gdzieś w pobliskim teatrze wystawiana jest sztuka bożonarodzeniowa lub w kinie są specjalne świąteczne seanse dla dzieci? 

9. Obejrzyjcie świąteczny film familijny

Nie trzeba wychodzić z domu, żeby miło spędzić czas, a wspólne oglądanie świątecznych filmów familijnych pod otulaczem Cuddle Me, z kubkiem gorącej czekolady to chyba szczyt marzeń. Jaki jest Wasz ulubiony film? . 

10. Przygotujcie ciasteczka i upominek dla Mikołaja

Powiedzcie dzieciom, żeby zostawiły pod choinką małe conieco dla Mikołaja. Całą noc przemierza świat na swoich saniach, wiec na pewno jest głodny i spragniony... Renifery na pewno też by coś schrupały... np. marchewkę.

Dajcie nam znać, co Wy lubicie robić w oczekiwaniu na Święta i pierwszą gwiazdkę i czy Tula będzie Wam towarzyszyć!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.