Jak noszenie w nosidełkach wspiera rodziców dzieci o specjalnych potrzebach

Jak noszenie w nosidełkach wspiera rodziców dzieci o specjalnych potrzebach

 @down_with_edie

artykuł napisany przez Kate

Kate holding Eddie close in her Tula Explore baby carrier

Edith ma 20 miesięcy i zespół Downa. Od urodzenia używamy nosidełka Tula Explore i jest to dla nas idealne nosidełko.


Hipotonia

Dzieci z zespołem Downa mogą mieć obniżone napięcie mięśniowe (hipotonia). Oznacza to, że ich mięśnie muszą wkładać więcej wysiłku, aby się poruszać i są bardziej wiotkie niż większość dzieci. Niskie napięcie mięśniowe może również skutkować słabą postawą. Z tych powodów nosidełko dla niemowląt było dla nas niezwykle ważne. Ergonomiczna konstrukcja nosidełka Tula Explore oznaczała, że rozwój bioder i kręgosłupa Edith był wspierany podczas jej noszenia, co jest szczególnie ważne dla dziecka z hipotonią. Edith musiała również wzmocnić mięśnie szyi, aby uzyskać kontrolę nad głową. Dlatego też potrzebowaliśmy nosidełka, które pozwoliłoby jej być zwróconą twarzą do środka, dopóki nie będzie w stanie utrzymać własnej głowy. Ponieważ nosidełko Tula Explore było w pełni regulowane, zawsze mogliśmy upewnić się, że Edith jest dobrze dopasowana, a jej główka jest bezpiecznie ułożona, gdy się poruszamy.

Zdjęcia Eddie w jej nosidełku dla niemowląt Tula Explore

 

Wszechstronność


Nosidełko Tula Explore nie tylko zapewnia wsparcie, ale także jest niezwykle wszechstronne - dzieci/niemowlęta można nosić w trzech różnych pozycjach. Od urodzenia używaliśmy pozycji przodem do rodzica. Edith czuła się w nim bardzo bezpiecznie i szybko zasypiała. W wieku 6 miesięcy Edith miała już pełną kontrolę nad głową, więc zaczęliśmy nosić ją przodem do świata. Uwielbia obserwować otaczający ją świat i spędza czas na rozmowach z drzewami.
Kiedy wychodzimy na zakupy z Edith zwróconą przodem, może gaworzyć do osób z którymi rozmawiam. Naprawdę uważam, że pomogło to wesprzeć jej rozwój społeczny i interakcje z ludźmi. Wkrótce zaczniemy nosić Edith na plecach i jestem pewna, że ona też to pokocha. Edith może być noszona na naszych plecach, dopóki nie osiągnie wagi 20,4 kg. Dzieci z zespołem Downa zwykle rosną nieco wolniej niż typowe dzieci, więc jest prawdopodobne, że Edith będzie ważyć 20,4 kg w wieku 7 lat. Długość użytkowania nosidełka Tula Explore jest zatem niesamowita - nie przychodzi mi do głowy żadne inne nosidełko, które posłuży Edith od urodzenia do 7 roku życia!

Tata nosi Edith przodem do świata w nosidełku Tula Explore

Komfort


Nosidełko Tula Explore jest doskonałe dla Edith, ale także dla mnie. Jest bardzo wygodne, łatwe do założenia i absolutnie uwielbiam wszystkie wzory! Ponieważ mieszkamy na wsi, nosidełko było dla nas absolutną koniecznością, abyśmy mogli wyjść i poruszać się. Tula Explore pozwala nam robić wiele rzeczy z łatwością.

Dziękuję bardzo Tula za pomoc w pokazaniu naszej małej dziewczynce otaczającego ją świata w najbezpieczniejszym możliwy sposób.

 

Ten wpis na blogu o korzyściach noszenia dziecii o wsparciu jakie dają nosidełka ergonomiczne, został napisany przez Kate, wspaniałą mamę Edith.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.