Jak nosić bezpiecznie

Jak nosić bezpiecznie

Często dostajemy wiadomości, w których nowi rodzice lub nowi adepci noszenia pytają czy noszą swoje dziecko w odpowiedniej pozycji. Taka niepewność przy pierwszym zetknięciu z noszeniem w nosidełku czy chuście jest w pełni uzasadniona. Na szczęście mamy dla Was zestaw zasad, które łatwo zapamiętać i cieszyć się noszeniem dbając jednocześnie o bezpieczeństwo. 

Te zasady mają szczególne znaczenie w ciągu pierwszych trzech miesięcy życia dziecka, gdy jeszcze słabo trzyma główkę, ale mają również zastosowanie w późniejszym okresie. 

PRZYTULAJ 

Abyś mogła/mógł nosić dziecko w odpowiedniej pozycji, Twoje nosidełko czy chusta powinny być dobrze dopasowane do Ciebie. Dobrze dopasowane nosidełko sprawi, że będziecie mieli wrażenie, że poruszacie się jak jeden organizm, jakbyście byli mocno przytuleni.

OPIEKUJ SIĘ

Kiedy dziecko jest w nosidełku regularnie sprawdzaj czy buzia dziecka nie jest niczym zakryta. Upewnij się, że ani Twoje ubranie, ani część nosidełka, np. kapturek nie zasłaniają dróg oddechowych maluszka. Bądź z dzieckiem w stałym kontakcie. Sprawdzaj również czy dziecko nie zsuwa się w dół w nosidełku. Może to spowodować dociskanie jego podbródka do klatki piersiowej. Podbródek maluszka powinien znajdować się o grubość dwóch palców od jego klatki piersiowej.  

CAŁUJ

Aby w prosty sposób sprawdzić czy maluszek jest ułożony w nosidełku czy chuście na odpowiedniej wysokości wystarczy pocałować go w czółko lub w główkę. Jeśli dziecko jest zbyt nisko i nie udaje Ci się go pocałować oznacza to, że powinieneś nosić pas biodrowy wyżej.

WSPIERAJ

Jeśli Twoje nosidełko jest dobrze dopasowane, plecki dziecka będą dobrze podparte w naturalnej ergonomicznej pozycji. W innym wypadku dziecko może się zsuwać lub przemieszczać w nosidełku. Zasada 'dawaj oparcie'  łączy się tu z zasadą 'przytulaj'. Pamiętajcie o dobrym dopasowaniu i o tym, aby materiał panelu nosidełka okrywał dobrze plecy dziecka w każdej pozycji.

Te cztery proste zasady pomogą Ci rozpocząć przygodę z noszeniem. Pamiętaj, że możesz również skorzystać z naszych video instrukcji na babytula.pl i filmów na naszym kanale YouTube. Miłego noszenia! 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.