5 powodów, dla których warto ćwiczyć jogę w ciąży

5 powodów, dla których warto ćwiczyć jogę w ciąży

 @magdalena_yoga

 

Mum doing Yoga on a beach with a baby in the carrier

 

Niekończąca się lista “to-do” i głowa wypełniona wątpliwościami... .

Nie warto czekać ani chwili dłużej, aby się sobą zaopiekować! Jako wieloletnia nauczycielka jogi, a teraz także i Mama dwóch cudownych szkrabów, głęboko wierzę, że odpowiednio dobrany ruch może zdziałać naprawdę dużo dobrego… i właśnie nad tym pracujemy w trakcie nowego kursu “Yoga Mama”. Zanim Ci o nim opowiem, sprawdź sama, dlaczego warto popracować nad aktywną rutyną!

Wewnętrzna siła

Nawet, jeśli dotąd świetnie sobie radziłaś ze stresem i napięciem, teraz możesz potrzebować działań skrojonych na miarę! Praktyka jogi to nie tylko wsparcie dla rozbieganego umysłu, ale też możliwość wzmocnienia kluczowych partii ciała. Świadoma aktywacja mięśni głębokich, wzmocnienie bioder i praca z mięśniami dna miednicy pozwolą Ci na lżejsze przejście okresu oczekiwania na malucha, a także sam poród i czas po nim.

Komfort w ciele

Wraz z upływem kolejnych tygodni prawdopodobnie zaczniesz odczuwać rozmaite dolegliwości związane ze zmianą środka ciężkości ciała. Zmęczone nogi, ból pleców i napięcia w ciele? To całkowicie normalne! Włączając do swojej rutyny przemyślane zajęcia i sesje oddechowe, stworzysz przestrzeń dla organizmu na adaptację do nowej rzeczywistości.

Wyciszenie i regeneracja

Gdy w życiu dzieje się bardzo dużo, warto dać sobie chwilę wytchnienia. Łagodne sesje skupiające się na oddechu i medytacji pozwalają ukoić nerwy, odsunąć od siebie troski i zająć się świadomą pracą z własnym stanem emocjonalnym.

O niebo lepszy sen

Jeśli Twoje noce ostatnio ostatnio bywają dość trudne, świadomy ruch może okazać się genialnym sposobem na walkę z bezsennością. Tu zachęcam do stworzenia własnego dzienniczka, w którym zanotujesz obserwacje, szukając sesji, które działają na Ciebie najlepiej.

Łagodzenie nudności

Ten punkt jest bardzo istotny! Joga ma świetny wpływ na metabolizm, co docenią te Yoga Mamas, którym nudności towarzyszą przez bardzo długi czas. Klucz do sukcesu to praktyka wypełniona obserwacją własnego ciała, aby odkryć te sekwencje, które z Tobą współgrają.

 

Magdalena Yoga practicing Yoga during her twin pregnancy

Praktyka jogi w ciąży może przynieść wiele komfortu, pozwalając odkryć przyjemność z ruchu i zbudować silniejszą więź z samą sobą. Aby jednak czerpać jak najwięcej korzyści, podejdź do sprawy w maksymalnie świadomy sposób – współpracując ze swoim lekarzem prowadzącym, dobierając bezpieczne praktyki i akceptując indywidualne ograniczenia.

 

Ja zapraszam Cię do nowego kursu “Yoga Mama”, w którym zawarłam prawdopodobnie wszystko, czego możesz potrzebować zarówno w trakcie ciąży, jak i po niej. To zestaw różnorodnych praktyk, sesji medytacyjnych i oddechowych, a także dwa e-booki, które będą towarzyszyć Ci we wdrażaniu zdrowej i spokojnej rutyny. Do zobaczenia na macie… Obiecuję, że ten czas da Ci ogrom korzyści!

 

Mum practicing yoga on the beach with a baby in Tula Explore carrier

Artykuł został napisany dla Baby Tula przez Magdalenę Janik - nauczycielkę jogi i medytacji. Świadomy ruch, oddech, medytacja i uważność to najważniejsze aspekty jej praktyki.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.