Baby Tula — Instrukcje

Instrukcja użtkowania nosidełka ergonomicznego Tula

Nosidełka ergonomiczne Tula przeznaczone są dla dzieci od 7 do 20 kg (nosidełko ergonomiczne baby) i od 11 do 27 kg (nosidełko ergonomiczne toddler). Maluszki o wadze od 7 kg, od momentu, gdy są w stanie samodzielnie trzymać główkę i siedzieć w pozycji fizjologicznej „żabki” z nóżkami zwisającymi swobodnie pod kątem prostym, mogą być noszone w nosidełku ergonomicznym Tula Baby bez Wkładki dla Niemowlaka Tula.


Noszenie z przodu

Noszenie z przodu

 1. Zapnij pas biodrowy: przełóż klamrę męską pod gumą zabezpieczającą, następnie połącz ją z klamrą żeńską, dociśnij, aż klikną. Dostosuj obwód pasa biodrowego do swojej talii, pociągając za wolny koniec taśmy. Panel nosidełka powinien swobodnie zwisać z przodu.
 2. Przytul dziecko do klatki piersiowej i rozdziel jego nóżki (nóżki dziecka powinny zwisać za pasem).
 3. Podtrzymując dziecko, podnieś panel nosidełka tak, by okrył plecki maluszka.
 4. Podtrzymując dziecko prawą ręką, umieść lewe ramiączko na lewym barku.
 5. Następnie zmień dłonie i powtórz czynność z prawym ramiączkiem.
 6. Używając obu dłoni, zapnij pasek łączący ramiączka nosidła i wyreguluj go.
 7. Zależnie od potrzeby napnij ramiączka, pociągając za paski regulujące. Dociągnij taśmy ramiączek nosidła do momentu, w którym dziecko zostanie szczelnie otulone panelem, a obwody otworów bocznych będą wielkością odpowiadały nóżkom Twojego dziecka. Zwróć uwagę na to, aby nóżki nie były zbyt mocno ściśnięte.

Noszenie na plecach

Noszenie na plecach

 1. Umieść nosidełko na plecach z ramiączkami na barkach. Zapnij pas biodrowy: przełóż klamrę męską pod gumą zabezpieczającą, następnie połącz ją z klamrą żeńską, dociśnij, aż klikną. Dostosuj obwód pasa biodrowego do swojej talii, pociągając za wolny koniec taśmy, następnie zsuń prawe ramiączko.
 2. Trzymając dziecko na prawym biodrze, wsuń lewą dłoń między nosidełko a swoje ciało. Przytrzymaj dziecko za lewą stopę i przeciągnij ją przez nosidełko.
 3. W tym samym czasie pochyl się do przodu, by przesunąć ciężar dziecka na swoje plecy.
 4. Nadal pochylając się do przodu, podtrzymaj dziecko lewą ręką, wsuwając prawą rękę w ramiączko.
 5. Po umieszczeniu ramiączka w odpowiedniej pozycji, używając obu dłoni, zapnij pasek na klatce piersiowej i wyreguluj zacisk.
 6. Zależnie od potrzeby dociągnij ramiączka, pociągając za paski regulujące. Dociągnij taśmy szelek nosidła do momentu, w którym dziecko zostanie szczelnie otulone panelem, a obwody otworów bocznych będą wielkością odpowiadały nóżkom Twojego dziecka. Zwróć uwagę na to, aby nóżki nie były zbyt mocno uciśnięte.


Instrukcja użytkowania chusty kółkowej

Chusty kółkowe Tula są szyte z naszych pięknych chust tkanych, które zostały specjalnie zaprojektowane i utkane dla Tula. Chusty kółkowe Tula są wyrazem naszej pasji do wzornictwa, dbałości o szczegóły, a przede wszystkim naszego zaangażowania w popularyzowanie noszenia dzieci. Chusty kółkowe Tula to idealne i niezwykle łatwe w użyciu rozwiązanie dla rodziców i dzieci już od pierwszych dni życia maluszka.


Ring Slings - Threading the Rings Instructions

Przygotowanie chusty kółkowej

 1. Chwyć jedną ręką za część chusty z kółkami (ramię chusty), a drugą przytrzymaj drugi koniec chusty (ogon). Upewnij się, ze materiał nie jest poskręcany.
 2. Złóż chustę w harmonijkę i przeciągnij tak złożony ogon przez oba kółka.
 3. Przełóż ogon z powrotem ponad zewnętrznym kółkiem i przez środek wewnętrznego/dolnego, tak jak pasek przez sprzączkę.
 4. Wyrównaj i równomiernie rozłóż materiał między kółkami. Upewnij się, że nie jest poskręcany.

Zakładanie chusty

Zakładanie chusty

 1. Trzymając kółka w jednej ręce, przełóż utworzoną pętlę przez głowę. Kółka powinny znaleźć się na wybranym przez Ciebie ramieniu, a ogon powinien zwisać z przodu.
 2. Na koniec prawidłowo założone kółka powinny znajdować się w zagłębieniu tuż pod obojczykiem. Ponieważ podczas dociągania chusty ich pozycja się obniża, warto na początku umieścić je możliwie wysoko.
 3. Utworzona z chusty kieszonka powinna znajdować się na wysokości Twojego pępka.

Wiązanie “brzuszkiem do brzuszka” lub na biodrze

Wiązanie “brzuszkiem do brzuszka”
lub na biodrze

 1. Podnieś dziecko i ciągle je przytrzymując delikatnie wsuń do utworzonej z chusty po stronie wolnego ramienia kieszonki, rozkładając chustę pomiędzy kolankami dziecka. Możesz nosić maluszka z przodu (brzuszek do brzuszka) lub na biodrze.
 2. Ułóż nóżki dziecka w pozycji tzw. „fizjologicznej żabki”: tak, aby kolanka znajdowały się mniej więcej na wysokości pępka dziecka i były lekko odwiedzione na boki. Nóżki powinny być zgięte zarówno w stawach biodrowych, jak i stawach kolanowych oraz tworzyć kształt litery „M”. Kolanka powinny znajdować się wyżej niż pupa dziecka.
 3. Podtrzymując dziecko jedną ręką, drugą naciągnij chustę na jego plecy.
 4. Rozłóż chustę tak, by materiał otulał dziecko od kolanek do krawędzi ucha. Zadbaj o to, aby pod pupą dziecka znajdowała się wystarczająca ilość tkaniny. Cały czas pilnuj, by nóżki dziecka układały się w fizjologicznej pozycji “żabki”. Upewnij się, że pod pupą dziecka znajduje się wystarczająca ilość materiału, a chusta sięga od kolanka do kolanka. Dociągnięcie chusty pozwoli na uzyskanie minimalnej wielkości otworów na nóżki dziecka.
 5. Zbierz nadmiar materiału z pleców i pupy dziecka i przesuń w stronę kołek.
 6. Podtrzymując dziecko, dociągnij chustę równolegle pasmo po paśmie, ciągnąc za odpowiedni fragment jej ogona.
 7. Jeśli zachodzi taka potrzeba, dociągnij chustę także w dół. Cały czas pilnuj, by dziecko pozostawało mocno przytulone do Ciebie i utrzymywało pozycję “żabki” (zbyt mocne dociągniecie dolnej partii chusty może spowodować wysunięcie się materiału spod pupy dziecka).
 8. Wyrównaj chustę na ramieniu, równomiernie rozkładając materiał. Prawidłowo założone kółka powinny znajdować się w zagłębieniu tuż pod obojczykiem, a „ramię chusty” na barku z dala od Twojej szyi.
 9. Rozprowadź materiał chusty równomiernie na plecach, zapewniając sobie i dziecku maksymalny komfort noszenia.


Instrukcja użytkowania chusty tkanej

Chusty Tkane Tula są to chusty żakardowe zaprojektowane i utkane tylko dla TULA. Łączą piękno współczesnej sztuki tkackiej oraz wieki doświadczeń europejskiego i amerykańskiego włókiennictwa i są wyrazem naszej pasji do wzornictwa i noszenia dzieci. Chusty Tkane Tula są wyjątkowo proste i szybkie w użyciu, posiadają certyfikat Oko-Tex Standard 100 i są dostępne w różnych rozmiarach, więc na pewno znajdziesz długość odpowiednią dla swojej sylwetki.


Instrukcja użytkowania

Instrukcja użytkowania

 1. Znajdź środek chusty (środek jest oznaczony naszywką).
 2. Rozciągnij chustę przed klatka piersiową i owiń wokół talii.
 3. Skrzyżuj chustę na plecach i zarzuć jej poły na ramiona, upewniając się, że materiał się nie poskręcał.
 4. Chusta ma teraz dwa “ogony”, luźno zwisające z Twoich ramion.
 5. Utwórz małą kieszonkę z materiału na klatce piersiowej. Delikatnie umieść dziecko w chuście, zsuwając je ostrożnie po ramieniu do kieszonki z materiału. Zapewnij ciału dziecka odpowiednie podparcie, upewniając się, że materiał chusty jest naciągnięty starannie na plecy oraz ramiona dziecka i sięga do krawędzi ucha. Jest to konieczne, zwłaszcza dopóki dziecko nie zacznie samodzielnie trzymać główki.
 6. Asekurując dziecko jedną ręką, drugą naciągnij chustę na jego plecy tak, by sięgała od dołków pod kolankami do krawędzi ucha. Upewnij się, że pod pupą dziecka znajduje się wystarczająca ilość materiału. Chusta powinna być rozpostarta od kolanka do kolanka dziecka, a nóżki ułożone w pozycji „żabki” z kolankami na wysokości pępka.
 7. Wciąż asekurując dziecko, chwyć górną/wewnętrzną krawędź chusty na ramieniu i pociągnij w dół, aby dopasować napięcie materiału do ciała dziecka. Następnie starannie dociągnij kolejne pasma chusty. Materiał powinien dokładnie przylegać do ciała, umożliwiając jednocześnie dziecku swobodne oddychanie.
 8. Przytrzymaj już dociągnięte pasma chusty jedną ręką, asekurując jednocześnie dziecko. Dociągnij w identyczny sposób, jak opisane w p. 7, drugą stronę chusty.
 9. Upewnij się, że obie poły chusty są dobrze dociągnięte i nie skręcone, a dziecko jest na prawidłowej wysokości. Sprawdź, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy dziecko ma nieograniczony dostęp do powietrza.
 10. Skrzyżuj poły chusty pod pupą dziecka i między jego nóżkami, uważając, by nie poluzować napięcia materiału. Poprowadź chustę pod kolankami dziecka do tyłu, za siebie.
 11. Zabezpiecz poły poprzez zawiązanie na plecach podwójnego węzła. Przy prawidłowo zawiązanej chuście dziecko powinno bez podtrzymywania ciasno przylegać do Twojego ciała, pozostając w pozycji tzw. „fizjologicznej żabki”: tak by kolanka znajdowały się mniej więcej na wysokości pępka dziecka i były lekko odwiedzione na boki. Nóżki powinny być zgięte zarówno w stawach biodrowych, jak i stawach kolanowych oraz tworzyć kształt litery „M”. Bacznie przyglądaj się i przysłuchuj dziecku, by upewnić się, że nic nie blokuje mu swobodnego oddychania.

Instrukcja wkładki dla niemowląt tula

Wkładka dla Niemowlaka Tula umożliwia noszenie dzieci od 3.5 kg w nosidełku ergonomicznym Tula Baby do momentu, gdy maluszek osiągnie wagę 7 kg, a jego nóżki będą swobodnie zwisać ku dołowi w pozycji fizjologicznej „żabki”.

Podczas noszenia noworodka nie zalecamy wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji w nosidełku Tula lub we wkładce.

Wkładka dla Niemowlaka Tula składa się z trzech części, których należy używać łącznie, kiedy dziecko nie trzyma samodzielnie główki. Kiedy maluszek nie potrzebuje już wkładki do wsparcia główki, możesz odczepić poduszeczkę od wkładki i posadzić na nią malucha.

Wkładka dla Niemowlaka Tula jest przeznaczona do użytkowania wyłącznie z nosidełkiem ergonomicznym Tula Baby. Wkładka nie jest przeznaczona do noszenia dzieci w nosidełku na plecach lub do używania z nosidełkiem ergonomicznym Tula Toddler.


Instrukcja wkładki dla niemowlaka tula

Instrukcja wkładki
dla niemowlaka tula

 1. Połóż wkładkę na bezpiecznej, płaskiej powierzchni (np. na łóżku). Ułóż dziecko na wkładce. Upewnij się, że wkładka przylega do karku maleństwa tak, aby zapewnić główce podparcie sięgające co najmniej do poziomu ciemienia. Podnieś pas i umieść między nóżkami dziecka.
 2. Zapnij na rzepy każdy z trzech pasków: z tyłu i na spodzie wkładki.
 3. Wkładka powinna zakrywać brzuszek dziecka i sięgać w okolice pępuszka.
 4. Zapnij pas biodrowy nosidełka w taki sposób, aby z boku była widoczna klamra, a opuszczony panel nosidełka znajdował się z przodu. Upewnij się, że klamra jest przełożona przez gumkę zabezpieczającą i prawidłowo zapięta. Dociągnij pasek regulujący tak, aby pas biodrowy dość ciasno przylegał do Twojego brzucha, ale nie uciskał go za mocno.
 5. Podnieś dziecko razem z wkładką.
 6. Przytul dziecko we wkładce do klatki piersiowej na takiej wysokości, aby móc swobodnie pocałować je w główkę.
 7. Odchyl się lekko do tyłu. Przytrzymując uważnie dziecko jedną ręką, drugą chwyć opuszczony panel nosidełka i przykryj nim malucha we wkładce.
 8. Nadal podtrzymując dziecko jedną ręką, sięgnij drugą po ramiączko (znajdujące się po tej samej stronie co wolna ręka) i załóż je sobie na ramię.
 9. Zmień ręce podtrzymujące dziecko i sięgnij drugą ręką po wolne ramiączko. Załóż je na ramię.
 10. Zapnij tylny pasek (tzw. pas piersiowy) poniżej karku i dociągnij taśmy ramiączek. Sprawdź, czy dziecko nie ma możliwości przesuwania się w dół w nosidełku.
 11. Wkładając ręce do środka panela, skontroluj pozycję dziecka, zwracając szczególną uwagę na jego nóżki. Upewnij się, że maluch przyjął pozycję “żabki”. Kolanka powinny być nieco wyżej niż jego pupa. Sprawdź również, czy dziecko ma wystarczająco dużo miejsca do swobodnego oddychania. Zwróć uwagę na to, aby główka dziecka była odpowiednio podparta z tyłu i po bokach.
 12. Gotowe! Bacznie przyglądaj się i przysłuchuj dziecku, by upewnić się, że nic nie blokuje mu swobodnego oddychania.

UWAGA: Jeśli Twoje dziecko nie potrzebuje wkładki do wsparcia główki, możesz odczepić poduszeczkę od wkładki I posadzić na nią malucha w nosidełku, aby więcej widział. Podczas używania samej poduszeczki postępuj zgodnie z instrukcją, zaczynając od kroku numer 5.