Instrukcja Noszenia w Chuście Elastycznej — Baby Tula

 

Chustę elastyczną Tula wiąże się na noszącym, a dopiero potem wkłada się do niej dziecko. Jedno proste wiązanie umożliwia rożne sposoby noszenia dziecka.

Step 1 - Zawiąż chustę na sobie

1. Rozwiń chustę, zlokalizuj logo- środkową część ( tzw. panel) i przyłóż ją ściśle do klatki piersiowej tak, by logo znajdowało się na samym środku. 2. Kierując trzymany materiał do tyłu (przód ściśle przylega), skrzyżuj go na plecach (tworząc X) i przełóż do przodu: jedną część przez jedno ramię, później drugą- przez drugie ramię. Upewnij się, aby chusta nie była poskręcana.
3. Przewlecz oba końce chusty pod panelem z logo, spoczywającym na piersiach. Naciągnij końce chusty, pociagając je do dołu. Tutaj możesz wybrać stronę ułożenia dziecka- prawą bądź lewą. 4. Skrzyżuj dwa końce chusty, aby w okolicach Twojego mostka (piersi) powstał kształt X. Jego spodnia warstwa utworzy „kieszonkę”, w którą włożysz dziecko.

UWAGA! Zawsze wkładaj dziecko w część przylegającą najbliżej do Twojego ciała (do „kieszonki” znajdującej się „pod spodem”). W zależności od ułożenia dziecka – z prawej czy lewej strony, odpowiednio skrzyżuj chustę.

5. Owiń końce chusty dookoła, tym razem krzyżując je z tyłu, na wysokości pasa.

6. Jeżeli nie masz wystarczająco materiału, aby przenieść końce znowu do przodu, zwiąż je z tyłu – podwójnym wezłem.

 

 Step 2 - Wybierz wiązanie odpowiednie dla Twojego dziecka:


KIESZONKA (pozycja dla noworodka)ŻABKA (powyżej 3 miesiąca życia)

 
Uwaga!

  • Uważnie przeczytaj instrukcję wiązania i noszenia.
  • Chustę elastyczną TULA należy zawiązywać na noszącym, nie zostawiając wolnego miejsca. Chusta powinna przylegać do twojego ciała, a jej elastyczność pozwoli Ci wygodnie włożyć do niej dziecko.
  • Podczas zawiązywania podstawowego, upewnij się, aby części skrzyżowane na plecach nie były poskręcane.
  • Część z logiem, po założeniu na ciało dziecka, powinna być naciągnięta, przyciskać dziecko do Ciebie i dodatkowo unosić je.
  • Jeśli dziecko nie trzyma jeszcze sztywno główki lub śpi, należy zabezpieczyć główkę chustą, ale upewniając się, że ma wystarczająco miejsca do swobodnego oddychania.
  • Nie polecamy umieszczania dziecka w pozycji przodem do otoczenia, gdyż obciąża to jego kręgosłup. Takie noszenie nie jest ergonomiczne dla rodzica.
  • Zawsze wyjmuj dziecko z chusty zanim ją rozwiążesz! 

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do zakresu i sposobu użycia chusty, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem pediatrą lub fizjoterapeutą. Firma Tula nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z niewłaściwego użytkowania produktu.

Za bezpieczeństwo noszonego w chuście dziecka, pełną odpowiedzialność ponosi użytkownik chusty.

Zaletą chusty elastycznej jest to, że można w niej nosić niemowlęta od pierwszego dnia życia. Czym wcześniej tym lepiej. Dziecko przychodzące na świat potrzebuje bliskości matki, jej głosu, zapachu i bicia serca. Chusta elastyczna jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących chustorodziców. Chustę wiąże się na noszącym, a dopiero potem wkłada się do niej dziecko. Jedno proste wiązanie umożliwia rożne sposoby noszenia dziecka. 

 

Dla Twojej wygody, instrukcja jest dołączona do każdej chusty: