Czas realizacji zamówień złożonych 23 i 24 maja może być wydłużony o 2 dni. Więcej informacji.

Zapisz się do naszego Newlsettera, otrzymaj zniżkę na pierwsze zakupy!

Darmowa wysyłka do każdego nosidełka!

Item Added Successfully

Najczęściej Zadawane Pytania

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym jest Tula?
Gdy ktoś wspomina nazwę „Tula”, ma na myśli nasze ergonomiczne nosidełka szyte w 100% z bawełny i z wysokiej jakości materiałów. Nosidełka ergonomiczne Tula występują w wielu wzorach i kolorach. Dostępne są w dwóch rozmiarach Baby i Toddler.

Tula to również Chusty TkaneChusty Kółkowe i Nosidełka Chustowe!

Chusty Tkane Tula są to chusty żakardowe zaprojektowane i utkane tylko dla TULA. Łączą piękno współczesnej sztuki tkackiej oraz wieki doświadczeń europejskiego i amerykańskiego włókiennictwa. Są wyrazem naszej pasji do wzornictwa i noszenia dzieci oraz dbałości o szczegóły.

Chusty Kółkowe Tula są szyte z pięknych chust, które zostały specjalnie zaprojektowane i utkane dla Tula. Użycie tego wyjątkowo nośnego materiału, sprawiło, że powstały niezwykle proste w użyciu chusty kółkowe, które możesz nosić na jednym ramieniu. Każda chusta kółkowa wyposażona jest w zestaw kółek na jednym z jej końców. Są idealne do noszenia dzieci już od dnia ich narodzin. Chusty kółkowe Tula są dostępne w dwóch rozmiarach: S/M and L/XL. Rozmiar S/M będzie pasował na większość użytkowników.

Nosidełka Chustowe Tula szyjemy w ten sam sposób i w tych samych rozmiarach co nosidełka kanwasowe, dodając im wyjątkowości dzięki zastosowaniu najlepszej jakości, miłych w dotyku chust tkanych.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć różne rodzaje nosidełek Tula i znajdź najlepsze nosidełko dla Ciebie i Twojego Maluszka!

Czym jest Tula Coast?
Tula Coast to kolekcja nosidełek z wbudowaną oddychającą siateczką. Panel nosidełka to interpretacja klasycznej ramki Tula wypełnionej oddychającą, siateczkową tkaniną. Takie rozwiązanie pozwala na swobodny przepływ powietrza i świetnie sprawdza się podczas czynnego wypoczynku w ciepłe dni.

Jaki rozmiar wybrać? Baby czy Toddler?
Nosidełka Tula Baby przeznaczone są dla dzieci od 7 do 20 kg. Wkładka dla Niemowlaka umożliwia noszenie niemowląt od 3,5 kg w nosidełku Tula Baby.

Free to Grow to innowacyjny dodatek do nosidełka Tula Baby, który przypięty do pasa biodrowego, pozwala dziecku przyjąć wygodną pozycję „M” w okresie przejściowym między nosidełkiem Baby a nosidełkiem Toddler.

The Nosidełko Tula Toddler przeznaczone jest dla dzieci od 11 do 22 kg (wysokość dziecka: od 80 cm). Ze względu na wysokość i szerokość nosidełka Tula Toddler nie zalecamy noszenia w nim noworodków lub niemowląt, które nie osiągnęły wymaganej minimalnej wysokości.

Ten 2-letni chłopczyk ma 86 cm wzrostu i waży 12 kg. Wygodnie siedzi w obu rozmiarach nosidełek: Baby i Toddler.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o nosidełkach Tula.

Jakie są wymiary nosidełek Baby i Toddler?
Wszystkie nosidełka Tula są wykonane ręcznie i mogą nieznacznie różnić się wymiarami.

Nosidełko Tula Baby ma około 38 cm wysokości, jego panel u podstawy ma 38 cm szerokości i 43 cm w górnej części. Nosidełko Tula Toddler ma 45 cm wysokości, 43 cm szerokości w dolnej części i 50 cm w górnej części. Nosidełko Tula waży pomiędzy 0,5 a 0,9 kg.

Jaka jest długość szelek w nosidełku Baby i Toddler?
Minimalna długość miękkiej części szelek nosidełka Baby to 50 cm, a maksymalna 58 cm. Taśma przy szelkach pozwala na wydłużenie ich do 74 cm. Minimalna długość miękkiej części szelek w nosidełku Tula Toddler to 46 cm, a maksymalna 53 cm. Taśma przy szelkach pozwala na wydłużenie ich do 74 cm.

Czy w nosidełku Tula Toddler można stosować Wkładkę dla Niemowlaka?
Nie, Wkładka dla Niemowlaka pasuje wyłącznie do nosidełka ergonomicznego Tula Baby.

Czy nosidełko Tula mogą nosić również osoby o tęższej budowie lub wysokie? Czy mogą je nosić również osoby bardzo drobnej budowy?
Nasze nosidełka zostały tak zaprojektowane, aby można było je dopasować do osób drobnych jak i tęższych, kobiet i mężczyzn. Pas biodrowy ma 68 cm i dodatkowe 74 cm taśmy, co pozwala wydłużyć go do 142 cm. Stworzyliśmy również regulator usytuowany w przedniej części szelek, który pozwala skrócić szelki, dopasowując je do osób drobnych lub wydłużyć dla wysokich.

Jaka jest różnica między kanwasowym a chustowym nosidełkiem Tula?
Nosidełka kanwasowe TulaNosidełka Chustowe Tula szyjemy w ten sam sposób i w tych samych rozmiarach. Nosidełka kanwasowe szyte są z bawełnianej tkaniny wysokiej jakości, a nosidełka chustowe z najlepszej jakości chust tkanych, co pozwala połączyć wygodę nosidełka klamrowego z pięknem i wyjątkowym urokiem chust tkanych. Różnica w cenie wynika z dodatkowych kosztów pozyskania chust tkanych.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o nosidełkach Tula.

Jak często organizowane są wypusty Nosideł Chustowych Tula?
Nosidła Chustowe Tula – unikatowe i ręcznie szyte nosidła tworzone są w ograniczonych ilościach. Sprzedawane są podczas tzw. wypustów nosideł chustowych kilka razy w roku. Wypusty są ogłaszane z wyprzedzeniem na naszym Facebook’u Baby Tula – Polska. Zapraszamy do obserwowania naszej strony na Facebooku.

Czym jest®?
Tencel® to nazwa handlowa naturalnego włókna lyocell. To niezwykle wytrzymałe i przyjemne w dotyku włókno. Tencel® ma wspaniałe właściwości oddychające i pochłaniające wilgoć, co sprawia, że świetnie nadaje się do produkcji chust tkanych i kółkowych.

Wzór, który chcę kupić, nie jest dostępny na stronie. Jak często Tula wznawia produkty?
Nie jesteśmy w stanie podać szczegółowych informacji dotyczących naszej produkcji, takich jak powrót niedostępnych wzorów. Wynika to z dostępności tkanin, ograniczeń produkcyjnych i wielu innych. Staramy się nieustannie oferować wiele wzorów, aby zaspokoić wymagania naszych klientów. Zachęcamy do obserwowania naszej strony Baby Tula – Polska na Facebook’u, gdzie ogłaszamy pojawienie się nowych wzorów!

W jaki sposób prać i czyścić produkty Tula?
Informacje o tym, jak dbać o nosidełka Tula, Chusty Kółkowe, Chusty Tkane i Otulacze dostępne są w zakładce Jak dbać o produkty Tula .

Od jakiego wieku można nosić dziecko w nosidełku na plecach?
Niewskazane jest noszenie dziecka z tyłu, jeżeli nie ma ono przynajmniej 12 miesięcy lub jeśli dziecko nie ma prawidłowej kontroli głowy, szyi i kręgosłupa. Ponadto Maluszek powinien samodzielnie siedzieć. Do tego czasu, nosząc dziecko, rodzic powinien mieć możliwość obserwacji jego główki i buzi, aby dbać o odpowiedni dostęp powietrza.

Czym jest pojęcie ‘babywearing’?
Babywearing to inaczej noszenie skarbu, jakim jest dziecko, blisko siebie w jeden z dostępnych sposobów: w nosidełku, chuście kółkowej lub tkanej.

Czym jest kangurkowanie?
Kangurowanie polega na kontakcie „skóra do skóry” opiekuna i dziecka. Kangurkowanie przynosi dziecku mnóstwo korzyści: wspomaga utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała maleństwa, poprawia funkcjonowanie serca, płuc i wspiera karmienie piersią.

Czy mogę nosić moje nowo narodzone dziecko w nosidełku Tula?
Gdy tylko Maluszek osiągnie wagę 3.5 kg, może być noszony w chuście kółkowej lub chuście tkanej. Chusty świetnie nadają się do noszenia maleńkich dzieci. Jeśli jednak wolicie nosidełka ergonomiczne, wystarczy zastosować wkładkę dla niemowlaka dzięki której nosidełka można używać od momentu, gdy maluszek osiągnie wagę 3.5 kg.

Czy mogę karmić dziecko piersią, gdy znajduje się ono w nosidełku?
Tak!  Wystarczy poluzować ramiączka tak, by dziecko znalazło się w odpowiedniej pozycji, a ponieważ nasze nosidełka są nieco wyższe i szersze niż inne, karmienie piersią jest w nich czynnością bardziej dyskretną.

Z jakich materiałów wykonane są Chusty Kółkowe Tula?  
Chusty kółkowe Tula wykonane są z chust, tkanych specjalnie dla Tula oraz z najwyższej jakości aluminiowych pierścieni.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar chusty kółkowej?
Chusty kółkowe są dostępne w dwóch rozmiarach: S/M oraz L/XL. Aby określić, jaki rozmiar będzie dla Ciebie właściwy, możesz kierować się rozmiarem T-shirta, jaki zwykle nosisz. Oba rozmiary mogą być noszone przez większość użytkowników, ale nosząc dziecko w chuście L/XL, tzw. „ogon” będzie dłuższy (można nim przykryć stópki dziecka lub stylowo opleść wokół kółek).

Jakiej długości są Chusty Kółkowe Tula?
Chusta S/M ma około 196 cm a L/XL 221 cm przed pierwszym praniem (delikatne odchylenia w długości są zamierzone, w związku z kurczliwością kompozycji Tencel® lyocell/bawełna do 20%).

W jakiej pozycji nosić dziecko w chuście kółkowej?
Zalecamy nosić chustę kółkową tak, aby materiał chusty przechodził nad ramieniem i przykrywał je. Sprawi to, że chusta rozłoży równomiernie na Twoich plecach i zwiększy swoją nośność. Dociągnij chustę, aby dobrze podtrzymywała maluszka. Upewnij się, że dziecku jest wygodnie i utrzymywało pozycję “żabki” w kieszonce chusty.

W jaki sposób dobrze usadzić dziecko w chuście kółkowej?
Dzieci w różnym wieku i na różnych etapach rozwoju siedzą w chuście inaczej. Zalecamy noszenie dzieci tak, aby nóżki tworzyły kształt litery „M” a kolanka dziecka znajdowały się wyżej niż jego pupa dziecka. Ciężar dziecka powinien spoczywać w kieszonce chusty. Pamiętaj, że różowe ślady na nóżkach dziecka nie zawsze oznaczają, że jest mu niewygodnie – mogą to być ślady podobne do odcisków od poduszki. Tym niemniej bacznie przyglądaj się i przysłuchuj dziecku, by upewnić się, że nic nie blokuje mu swobodnego przepływu krwi. Sprawdź, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy dziecko ma nieograniczony dostęp do powietrza.

Dlaczego moje dziecko obniża się stopniowo w chuście podczas noszenia?
Maluszek powinien być na takiej wysokości, abyś mogła/mógł swobodnie pocałować je w czółko. Jeśli jest niżej oznacza to, że chusta nie została dobrze dociągnięta. Upewnij się, że materiał chusty przykrywa Twoje ramię, a chusta jest równomiernie rozprowadzona na Twoich plecach. Aby łatwiej dociągnąć chustę, staraj się dociągać materiał spod ramienia poprzez plecki maluszka do kółek. Zawsze staraj się zapewnić dziecku pozycję fizjologicznej „żabki”. Zalecamy zakładanie uprzednio przygotowanej chusty, aby uniknąć wprowadzania zbyt wielu zmian, gdy maluszek jest już w chuście.

Dlaczego moje dziecko jest nierówno ułożone w chuście, kiedy ją dociągnę?
W takiej sytuacji upewnij się, że dociągasz materiał chusty równomiernie na pleckach i pod pupą dziecka. Sprawdź, czy nóżki maluszka są powyżej jego pępka. Jeśli dolna krawędź chusty jest zbyt mocno dociągnięta, może spowodować, że dziecko przechyli się mocniej na jedną stronę. Spróbuj dociągnąć materiał chusty spod Twojego ramienia poprzez plecki dziecka i przeciągnąć nadmiar materiału przez kółka.

Dlaczego materiał chusty na ramieniu zsuwa się, gdy unoszę rękę?
Chusty kółkowe są tak skonstruowane, żeby okrywać jedno z ramion. W związku z tym Twoje ruchy po tej stronie ciała mogą być nieco ograniczone. Z tego powodu, niektórzy użytkownicy chust kółkowych noszą je na nie dominującej ręce, aby mieć większy zakres ruchu ręki przeciwnej.

Na większości zdjęć chust kółkowych widzę, że dzieci noszone są z rączkami schowanymi w chuście. Czy można pozwolić dziecku na wyjęcie rączek, jeśli dobrze trzyma główkę?
Wolimy nosić dzieci z rączkami schowanymi. Sprawia to, że dziecko jest lepiej otulone chustą. Jeśli starsze dziecko chce wyjąć rączki na zewnątrz, jest to bezpieczne, jeśli materiał odpowiednio przykrywa plecki aż do pach, maluszek dobrze trzyma główkę i plecki i jest dobrze zabezpieczony w chuście.

Kiedy mogę zacząć nosić w chuście kółkowej?
W chuście kółkowej można już nosić dzieci ważace 3.5 kg. Pamiętajcie o podstawach bezpieczeństwa – dostępie powietrza (bez przeszkód, podbródek z dala od klatki piersiowej), pozycji ciała (podtrzymanie główki i kręgosłupa, kolanka wyżej niż pupka dziecka, pozycja fizjologicznej „żabki”) i wygodzie! Bacznie przyglądaj się i przysłuchuj maluszkowi, by upewnić się, że nic nie blokuje mu swobodnego przepływu krwi. Sprawdź, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy dziecko ma nieograniczony dostęp do powietrza.

W jakiej pozycji nosić noworodka w chuście kółkowej?
Noworodki najlepiej jest nosić wysoko na Twojej klatce piersiowej w dobrze dociągniętej chuście. Sprawdź, czy dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy ma nieograniczony dostęp powietrza. Upewnij się, że podbródek dziecka jest oddalony od jego klatki piersiowej o co najmniej dwa palce. Zalecamy obrócenie główki dziecka tak, aby jego policzek spoczywał na Twojej klatce piersiowej.

Czy mogę karmić dziecko piersią w chuście kółkowej?
Oczywiście, możesz karmić maluszka piersią w chuście kółkowej. Upewnij się, że dziecko jest bezpiecznie ułożone podczas karmienia i że jego kolanka są nadal wyżej niż pupka. Aby ułożyć maluszka w pozycji do karmienia, najprawdopodobniej będzie trzeba delikatnie i ostrożnie poluzować materiał na górnym kółku i zaciągnąć na dolnym. BĄDŹ CZUJNY. Sprawdź, czy bródka maluszka nie jest przyciśnięta do jego klatki piersiowej. Po karmieniu ułóż dziecko z powrotem w pozycji pionowej, zaciskając materiał na kółkach. Sprawdź, czy dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, czy możesz swobodnie pocałować je w czółko oraz czy ma nieograniczony dostęp powietrza.

W jaki sposób zapewnić noworodkowi podparcie główki?
Nasze chusty są wystarczająco szerokie, aby zapewnić podparcie główki dziecka. Możesz jednak dodatkowo zwinąć pieluszkę tetrową, lub ogon chusty i włożyć pod górną krawędź chusty, aby podeprzeć szyję dziecka podczas snu.

Kiedy wiadomo, że można przejść z pozycji dla noworodka do pozycji dla starszych dzieci w chuście kółkowej?
Najlepiej nie nosić maluszka w chuście kółkowej na biodrze dopóki nie nosisz go w ten sposób bez chusty.

W jakiej pozycji najlepiej nosić starszaka?
Wiele starszych dzieci lubi pozycję biodrową, ale możecie również nosić dziecko z przodu jeśli będzie Wam obojgu wygodnie.

Aby uzyskać informacje na temat zamówień, płatności, wysyłki i zwrotów odwiedź zakładkę Płatności i Wysyłka.Baby Tula Woven Wrap Carrier

jak dbać o tulę

Nie zalecamy stosowania zmiękczaczy do tkanin oraz wybielaczy.

nosidełka ergonomiczne tula i nosidełka chustowe

Zalecamy czyszczenie punktowe Nosidełek Ergonomicznych Tula oraz Nosidełek Chustowych Tula z zastosowaniem ciepłej wody, mydła i miękkiej szmatki. Jeśli to konieczne, nosidełko można prać w pralce w zimnej wodzie, z użyciem delikatnego programu i łagodnych detergentów. Suszyć rozwieszone w pozycji pionowej.

chusty kółkowe tula

Zalecamy upranie nowej Chusty Kółkowej Tula przed pierwszym użyciem. Jeśli to konieczne, chustę można prać w pralce na niskich obrotach, w zimnej wodzie z delikatnym środkiem piorącym. Suszyć w pozycji pionowej rozwieszone. Zalecamy czyszczenie punktowe Chusty Kółkowej z zastosowaniem ciepłej wody, mydła i miękkiej szmatki. Do prasowania polecamy żelazka parowe wspomagające zmiękczanie chusty i zapobiegjące zagnieceniom.

Bambusową Chustę Kółkową można suszyć wyłącznie rozwieszoną w pozycji pionowej.

chusty tkane tula

Zalecamy upranie nowej Chusty Tkanej Tula przed pierwszym użyciem. Jeśli to konieczne, chustę można prać w pralce na niskich obrotach, w zimnej wodzie z delikatnym środkiem piorącym. Suszyć rozwieszone w pozycji pionowej. Zalecamy czyszczenie punktowe Chusty Tkanej z zastosowaniem ciepłej wody, mydła i miękkiej szmatki. Do prasowania polecamy żelazka parowe wspomagające zmiękczanie chusty i zapobiegjące zagnieceniom.

Bambusową Chustę Tkaną można suszyć wyłącznie rozwieszoną w pozycji pionowej.

Otulacze tula

Otulacze Tula tkane są z naturalnych włókien i należy je prać ostrożnie. Zalecamy pranie w zimnej wodzie w programie do delikatnych tkanin. Jeśli suszysz w suszarce bębnowej, zalecamy suszenie w niskiej temperaturze z dala od innych tkanin czy ubrań, których elementy mogłyby zaciągnąć lub rozerwać tkaninę otulacza. Zalecamy unikanie prasowania. To zupełnie naturalne, że delikatna tkanina otulacza może się nieco kurczyć podczas prania.

Warunki gwarancji

Roczna gwarancja na produkty Tula: Nosidełka, Chusty Tkane, Chusty Kółkowe oraz Nosidełka Chustowe obejmuje wady produkcyjne. W rzadkich przypadkach wystąpienia wady produkcyjnej wymieniamy, naprawiamy lub zwracamy koszt zakupu produktu objętego gwarancją. Nasze produkty są wykonywane ręcznie, więc mogą się nieznacznie różnić. Różnice te nie wpływają jednak na sposób, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Normalne zużycie, płowienie tkaniny, małe różnice w wymiarach, braki charakterystyczne dla danego typu materiału nie są uważane za wady produkcyjne, a zatem nie podlegają gwarancji. Produkt nie jest objęty gwarancją, jeśli w jakikolwiek sposób został zmodyfikowany. Termin „modyfikacja” jest definiowany jako: farbowanie, malowanie, haftowanie, doszywanie materiału, zmiany w konstrukcji produktu po jego zakupie niezależnie od ich stopnia.