Wiosenka cały rok!

Wiosenka cały rok!Wszystko co rozkwita, pachnie i śpiewa zaczyna się wraz z wiosną by trwać i przynosić radość całe lato… postanowiliśmy sprawić, by ta radość mogła zostać z Wami na dłużej. Już jutro do naszej kolekcji dołącza kolejna limitowana edycja - nosidełko ozdobione przepięknym haftem.

Nazwa tego wyjątkowego wzoru nawiązuje do kwiatowo-folkowego nosidełka z 2015. Tym razem połączyliśmy siły z artystką-graficzką Małgorzatą Drozdowską z Zarysowane Studio, która stworzyła unikatowy projekt haftu specjalnie dla Baby Tula. Zadaliśmy Gosi kilka pytań o jej niezwykle ciekawą pracę i o kulisy powstania Wiosenki.


Jak zaczęłaś przygodę z rysowaniem?

Od najmłodszych lat podpatrywałam mamę, która w wolnym czasie rysowała i malowała obrazy. Uczyłam się z książek o sztuce, których mieliśmy w domu sporo. Jeszcze jako dziecko prosiłam najbliższych, aby mi pozowali, ustawiałam sobie martwe natury, malowałam pejzaże itd. Przez cały okres szkolny uczęszczałam na zajęcia plastyczne do domu kultury w Białymstoku, Na studiach wylądowałam na kierunku graficznym, więc właściwie przez całe życie gdzieś dotykałam temat sztuki.

 

Co najbardziej lubisz rysować?

Był etap kiedy rysowałam bardzo realistycznie, z czasem przerodziło się to w mniej oczywiste kształty. Lubię rysować motywy roślinne, ale w uproszczonym widoku w stonowanych barwach. W moich rysunkach pojawiają się subtelnie linie, kontury postaci i roślin. Możliwe że moje hobby - hodowla roślin, sprawia, że wszystko, co tematyką dotyka naszego związku z przyrodą ma u mnie pierwszeństwo.

W moim serduszku jest też miejsce na ilustrację dziecięcą, inspiracją są dzieci z bliskiego otoczenia, ich delikatność i ciekawość świata.

Jak doszło do powstania Twojej marki?

Po kilku latach pracy w różnych firmach jako grafik, wciąż po godzinach zajmowałam się tym co lubię najbardziej, czyli rysowaniem. stwierdziłam, że czas wypłynąć na głęboką wodę i wykorzystać lata pracy nad warsztatem i założyć własny biznes i tak powstało Zarysowane Studio, gdzie głownie wykonuję zlecenia na zamówienie od papeterii po ilustracje i patterny.

Jak wyglądała praca nad tym projektem? Co Cię zainspirowało?

Zainspirował mnie otaczający krajobraz, który widzę każdego dnia. Mieszkam pośród łąk i sadów, obserwuję zmieniająca się przyrodę, pośród leszczyn i starych jabłoni podpatruję życie różnych ptaków. Po wykonaniu przyrodniczego reaserchu przystąpiłam do szkiców, robiłam kilka wersji, nanosiłam rysunki na nosidełko, aby zobaczyć czy pomysł jest trafiony. Na końcu dobrałam odpowiednią kolorystykę, aby współgrała z materiałem nosidełka. A efekt finalny możemy zobaczyć już w formie haftu.

 

Wiosenka to wyjątkowy projekt i bardzo limitowane ilości. Nosidełko w wersji Free-to-Grow i Explore będzie dostępne na babytula.pl już w czwartek 15 lipca o godzinie 10:00!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.