Tata nosi ndziecko w nosidełku tula Free-to-Grow w pozycji przodem do rodzica

Tata nosi - kilka rad dla początkujących

Tata z dzieckiem w nosidełku Tula Explore

Zalet noszenia może doświadczać każdy: mamy, tatusiowie, ciocie i wujkowie. Oksytocyna (zwana również hormonem szczęścia) wytwarzana jest przez kobiety i mężczyzn kiedy tulą do siebie dziecko i jest podstawą tworzenia się więzi między rodzicem a dzieckiem. Wiadomo już, że ojcowie spędzają teraz dużo więcej czasu z dziećmi niż ich ojcowie i dziadkowie. Jeśli oczekujecie dziecka i chcecie dowiedzieć się więcej na temat noszenia, zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

1. Upewnij się, że pasuje

To ważne, aby nosidełko pasowało i zapewniało wygodę dziecku i Tobie. Jeśli planujecie nosić maluszka oboje na zmianę w tym samym nosidle powinniście wybrać je razem. Warto również wiedzieć w jaki sposób wyregulować nosidełko, by dopasować je do swojej sylwetki. Nosidełka Tula są tak zaprojektowane , aby zapewnić wygodę noszenia osobom o różnych typach budowy. Regulowane szelki, klamra piersiowa i pas biodrowy można skracać i wydłużać dzięki czemu,  niscy i wysocy, okrągli i chudzi mogą nosić wygodnie. Zajrzyjcie do naszej tabeli z rodzajami i wymiarami nosidełek. 

2. Przymierz 

Aby wiedzieć czy nosidełko pasuje, warto je zmierzyć. Ustalicie w ten sposób czy da się je wyregulować tak, abyście mogli się nim dzielić i przekonacie się jak proste jest w użytkowaniu!  

3. Wybierz wzór, który Ci odpowiada

Może to nie jest najważniejsze, ale wybór ulubionego wzoru z pewnością uprzyjemni Wam noszenie. Nosidełko jest jak ulubiona koszulka i podobnie jak ona z każdym noszeniem staje się bardziej miękkie. Wybierz więc wzór, który Ci odpowiada! Z Tulą to dosyć łatwe, bo mamy bardzo duży wybór!

4. Ćwicz 

Gdy wybór wzoru masz już za sobą, przećwicz zakładanie nosidełka zanim pojawi się dziecko. To pozwoli poznać większość jego funkcji. Dodatkowo, będziesz mógł dostosować długość taśm do swoich potrzeb. To na pewno sprawi, ze będziesz czuł się pewniej gdy nadejdzie czas noszenia maluszka. Na naszej stronie zamieściliśmy wiele filmów instruktażowych, które wiele wyjaśnią. Pamiętaj, ze możesz ćwiczyć z pluszakiem lub lalką starszej córki. 

Tata nosi córeczkę w nosidełku Tual Explore

5. Czas budowania więzi

Kiedy rodzi się dziecko, noszenie ma ogromny wpływ na powstawanie więzi. Nosidełko to bezpieczny i dający oparcie  sposób na krótkie spacery lub opróżnianie zmywarki. Nosidełko to Twój pomocnik superbohatera! 

Niemowlaki, zanim skończą 8 miesięcy potrafią odróżnić już sposób w jaki opiekuje się nimi mama i tata. Ważne zatem, aby nawiązywanie więzi rozpocząć wcześniej.  Nasze nosidełka Explore i Free-To-Grow pozwalają nosić dzieci od 3.2 kg bez konieczności stosowania wkładki dla niemowlaka! 

 

Tata tuli dziecko w nosidełku Tula Explore

Życzymy wspaniałego noszenia wszystkim Ojcom! Jeśli macie rady dla przyszłych Tatusiów, podzielcie się nimi!  

Powrót do blogu

1 komentarz

Hi there, yup this article is in fact pleasant and I have learned lot of things from
it about blogging. thanks.

Cialis

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.