O nosidełkach Tula Hemp

O nosidełkach Tula HempO nosidełkach dla dzieci i niemowląt Tula Hemp


Pewnie zastanawiacie się dlaczego do naszej linii produktów dołączamy nosidełka dla dzieci z konopi? Okazuje się, że niezrównane zalety tej tkaniny idealnie pasują do misji Tula.Czym jest Hemp?

Konopie/Hemp (Cannabis L.) to roślina z rodziny konopiowatych, której włókna stosuje się do produkcji lin, tkanin, odzieży, butów, pożywienia, papieru, bioplastików, materiałów izolacyjnych i biopaliw. Nasiona konopi stosuje się również do wyrobu oleju, produktów kosmetycznych i leków.W przemyśle włókienniczym włókna konopne stosuje się do produkcji tkanin, odzieży, a teraz również do produkcji NOSIDEŁEK. 

 

Konopie (Hemp) i Len (Linen)


W Baby Tula mamy już nosidełka dla dzieci z lnu, skąd zatem pomysł na konopie? 


Ogólnie tkaniny z lnu i konopi mają bardzo podobne zalety. 

Konopie i len: 

  • stają się coraz bardziej miękkie z każdym użyciem
  • są bardzo wytrzymałe 
  • są przewiewne i naturalnie izolują (dają uczucie chłodu latem i ocieplają zimą)
  • mają właściwości antybakteryjne
  • są biodegradowalne  

Czym zatem wyróżnia się tkanina z konopi (Hemp)?

Trwałość

Konopie są uważane za 8 razy mocniejsze od lnu i są najbardziej trwałym z naturalnych włókien (co oznacza, że produkty z konopi są długowieczne).

Konopie są bardzo odporne na gnicie, pleśń i słoną wodę. 

Konopie są najmniej podatne na rozciąganie spośród naturalnych włókien. To oznacza, że produkty szyte z tkanin, do których produkcji zastosowano to włókno nie będą się rozciągać i zachowają swój pierwotny kształt. 

Zrównoważony rozwój

Najbardziej wyraźne różnice między lnem i konopiami są widoczne w ich uprawie! Uwaga wchodzimy w szczegóły ;) Pojawią się terminy naukowe, ale nie ma się czego obawiać. 

Uprawy konopi nie są narażone zbytnio na szkodniki, co sprawia, że ich uprawa jest łatwiejsza. Rosną szybko bez konieczności stosowania pestycydów i dają dwa razy wyższe plony z hektara niż len. To oznacza większą ilość biomasy, co z kolei sprawia, że świetnie nadają się do produkcji biopaliw.

Rolnicy podkreślają, że konopie nadają się idealnie do płodozmianu - napowietrzają i budują warstwę uprawną gleby. Mogą być również uprawiane na tym samym polu kolejne sezony nie wpływając na niego negatywnie. 


Co to wszystko oznacza? 

Jeśli zależy nam na zrównoważonym rozwoju i produktach organicznych Hemp to dobra opcja. Na pewno warto od czegoś zacząć. Dla nas to możliwość stworzenia pięknego nosidełka dla rodziców z tkaniny, która zbliża nas coraz bardziej do produktu przyjaznego Ziemi. 

Nosidełka dla dzieci Tula Hemp

Nosidełko jest jak dobra para jeansów. Wiele zależy od indywidualnego stylu, dopasowania i upodobań.


Tula Hemp to tkanina blisko natury i kolory ziemi.

  • nasycone
  • neutralne i piękne

Luksusowa miękkość i trwałość. Nosidełka Tula Hemp są aksamitnie miękkie i trwałe - stworzone, aby być z Wami jak najdłużej.

  • stają się bardziej miękkie im więcej je nosicie lub pierzecie 
  • mieszanka konopi i bawełny organicznej dają uczucie otulania

 
Źródło
Adesina, I.; Bhowmik, A.; Sharma, H.; Shahbazi, A. A Review on the Current State of Knowledge of Growing Conditions, Agronomic Soil Health Practices and Utilities of Hemp in the United States. Agriculture 2020, 10, 129. https://doi.org/10.3390/agriculture10040129

 
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.