Noworoczne Postanowienia

Noworoczne Postanowienia

Któż nie próbował choć raz podjąć się zmian na nowy rok? Wielu z nas wiele razy nie dotrzymało noworocznych obietnic. Może tym razem się uda... Nasze pomysły na noworoczne postanowienia nie mają nic wspólnego z zapisywaniem się na siłownię ;) Zależy nam bardziej na tym, aby spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi i z lepszym wykorzystaniem czasu dla siebie. Oto kilka noworocznych postanowień, które może zainspirują Was do zmian. 

 

Lista miejsc, które warto odwiedzić 
Poświęcamy wiele czasu na planowanie podróży. Zastanawiamy się gdzie pojechać, co zobaczyć, co robić, jakich nowych potraw spróbować itd. Można robić to samo w codziennym życiu. Zrób listę miejsc, które warto odwiedzić w pobliżu, najwyżej godzinę drogi od Twojego miejsca zamieszkania. W ten sposób odkryjecie nowe place zabaw, nowe ścieżki rowerowe, miłe miejscowości na spacery. 

    

Rób zdjęcie swojemu dziecku co miesiąc 
Często mamy wrażenie, że dzieci rosną zbyt szybko, szczególnie gdy są małe. Aby zachować w pamięci czas drobnych, niedostrzegalnych zmian możesz spróbować robić zdjęcie maluszkowi co miesiąc w tym samym miejscu. Dziecko powinno stać lub siedzieć na tym samym tle np.  jednokolorowej ściany i mieć na sobie ulubioną koszulkę. Na koniec roku, gdy obejrzysz wszystkie zdjęcia, jedno po drugim dostrzeżesz nawet najmniejsze zmiany. 

Raz w miesiącu ugotuj danie, którego nigdy wcześniej nie jadłaś
Na pewno jest wiele przepisów, które chciałabyś/chciałbyś wypróbować. Robienie jednego nowego dania raz na miesiąc to świetny sposób by to w końcu zrobić. Możesz zaplanować nawet jakie dania zrobisz w kolejnych miesiącach. Kto wie, może jedno z nich stanie się Twoim daniem popisowym lub wejdzie na stałe do rodzinnego menu. 
 
Zróbcie sobie randkę raz na miesiąc
 

Życie rodzica może być naprawdę stresujące i wyczerpujące. Musicie zajmować się domem, dbać o dzieci, które nieustannie potrzebują i domagają się uwagi, zajmować się pracą zawodową. Te wszystkie wyzwania sprawiają, że rzadziej spędzacie czas ze sobą jako para. To jednak bardzo ważne dla Was i Waszego związku, aby znaleźć czas dla siebie nawzajem. Można spróbować ustalić dzień lub dni w miesiącu kiedy odkładacie wszystkie sprawy na bok i urządzacie sobie dzień czy wieczór tylko we dwoje. Na pewno będzie łatwiej ziścić taki plan jeśli dziadkowie lub inni krewni podejmą się w tym czasie opieki nad dziećmi. Jeśli to niemożliwe, może warto zatrudniać nianię od czasu do czasu.       
 
Znajdź nowe hobby 
W nowym roku warto spróbować czegoś nowego. Może nauczysz się robić na drutach, albo spróbujesz gry na jakimś instrumencie? 
 
Dzień bez ekranów
Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele czasu spędzamy przed telewizorem, pisząc wiadomości na telefonie lub surfując po internecie. Spróbujcie przeżyć jeden dzień bez ekranów, może się okazać, że dzień jest dłuższy! 

Czytaj więcej 
Zaproponuj dziecku by wybrało książkę z półki, usiądźcie wygodnie i poczytaj mu na głos. To świetny sposób na spędzanie np. deszczowych dni. Zróbcie z tego nowy zwyczaj i gdy dziecko będzie umiało już czytać zamienicie się rolami.  
Pozwól dziecku podejmować decyzje 
Jako rodzić często  planujesz dni, wycieczki i rodzinne spotkania. Może raz na jakiś czas zaproponować dziecku by zaplanowało sobie i Tobie dzień? Może się okazać, że nie wiedziałeś co chciałoby robić w wolnym czasie. Na pewno takie planowanie będzie wielkim wyzwaniem dla dziecka i nauką podejmowania decyzji ale też i frajdą. 
 
Popołudnie z robótkami ręcznymi 
Masz zapisanych tysiące projektów na Pinterest, ale żadnego nie wypróbowałeś? Może poświęcić jeden dzień w miesiącu na nowy projekt. Zaplanuj wcześniej co zrobicie, żeby zaopatrzyć się w odpowiednie elementy i narzędzia.
 
 
Znajdź czas tylko dla siebie 
Tak wiele czasu poświęcasz dzieciom, ale żeby być dobrym opiekunem musisz również pamiętać o sobie. Możesz zapisać się na jogę lub raz na jakiś czas pójść z koleżanką do kina, czy na wystawę. Niech to będzie coś co pozwoli Ci się zrelaksować lub odzyskać energię. Nie ma nic złego w dbaniu o siebie.
 
Stwórz nową rodzinną tradycję
Wymyśl jakąś wesołą rodzinną tradycję. Może śniadanie w łóżku w soboty albo kinowy wtorek raz w miesiącu?

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.