Mama nosi niemowlę w Chuście Kółkowej Tula Olive Leopard

Chusta Kółkowa


Chusta kółkowa Tula Olive Leopard

Niezależnie od tego co słyszymy i czytamy na temat tego, co jest potrzebne nowonardzonemu dziecku, prawdziwe potrzeby są niewielkie. Oczywiście trzeba pomyśleć o miejscu do spania, o foteliku samochodowym, o pieluchach i karmieniu. Warto też mieć kilka otulaczy Tula, żeby nie prać zbyt często. Coś jest jednak ważniejsze! Noworodek potrzebuje przede wszystkim być przytulany i noszony. Wasza pierś to naturalne miejsce dla dziecka i to zupełnie oczywiste, że to tam chce być jak najczęściej. Wielu młodych rodziców jest rozczarowanych, bo zainwestowało w bujaczki, koszyki itp. a koniec końców okazało się, że maluszek nie chce w nich przebywać. Oczywiście, warto mieć akcesoria do pomocy i w Baby Tula również od lat dbamy o to, aby zapewnić Wam pomoc. Dla nas noszenie dziecka to nie tylko wygoda, to również ulga jaką możesz ofiarować sobie i dziecku. Nosząc odpowiadasz na potrzeby swoje i dziecka dbając również o Wasze wspólne zdrowie. 


Dlaczego potrzebujesz Chusty Kółkowej?

Tula jest znana z prostych w obsłudze nosidełek klamrowych. Są wspaniałe i bardzo nas cieszy, że mają wielu wielbicieli. Nasze nosidełko Signature zostało ostatnio ogłoszone najlepszym nosidełkiem podczas plebiscytu Cribsie Award! Po co Wam zatem cokolwiek innego? Jeśli porozmawiacie z doradcą noszenia powie Wam, że nie ma nic lepszego dla noworodka niż chusta kółkowa. Nic nie jest porównywalnie prostsze niż jedna warstwa materiału otulająca maluszka, która idealnie dopasowuje się do dziecka podtrzymując je blisko ciała rodzica w naturalnej pozycji. Oto inne powody, dla których warto wybrać Chustę Kółkową:  
 • Chusty nie mają pasa biodrowego dlatego są wygodniejsze zaraz po porodzie, gdy brzuch mamy nie wrócił jeszcze do stanu sprzed ciąży
 • To świetny sposób na kangurkowanie i noszenie maluszka ciało do ciała, gdy tego potrzebuje
 • Chusty kółkowe zajmują mało miejsca i zmieszczą się w torebce czy torbie z rzeczami do szpitala
 • We wszystkich nosidełkach Tula można karmić piersią, ale chusty kółkowe są wręcz stworzone do karmienia noworodków 


Co to jest Chusta Kółkowa? 

Trudno sobie wyobrazić czym jest chusta kółkowa jeśli nigdy nie mialo się z nią do czynienia. Nasze chusty kółkowe szyjemy z pięknych tkanin chustowych. To coś zupełnie innego niż chusty elastyczne dostępne na półkach sklepowych. Ręcznie lub maszynowo tkany materiał chustowy jest tworzony specjalnie do noszenia dzieci. Wystarczy jedna warstwa materiału aby unieść ciężar ciała maluszka. Większość naszych chust kółkowych szyjemy z tkanin ręcznie utkanych przez Girasol w Gwatemali. W naszej kolekcji mamy też chusty kółkowe uszyte z maszynowo tkanego materiału, który stworzony został specjalnie dla nas i dla Was. W tej chwili używamy tkanin w 100% bawełnianych. Do stworzenia chusty kółkowej potrzebne są również kółka, które służą do 'związania' chusty. Są to specjalne kółka bez spojeń, które są bezpieczne dla dziecka. Przez kółka przeplata się materiał chusty i umieszcza się w nim dziecko podobnie jak w hamaku. 

Czy chusty kółkowe są przeznaczone tylko dla noworodków? 

Chusta kółkowa to wielka pomoc w opiece nad noworodkiem. Nie oznacza to, że przestaje być użyteczne gdy dziecko podrośnie. Gdy dziecko jest malutkie będziecie je nosić w pozycji serce do serca, gdy podrośnie i będzie chciało oglądać świat, będziecie mogli nosić je na biodrze. Nawet, gdy zacznie chodzić, będziecie mogli nosić je w chuście, bo zawsze będzie pod ręką.

Kiedy warto sięgać po chustę kółkową?

Czwarty trymestr to idealny czas na korzystanie z chusty kółkowej. Poza tym chusty mają inne zalety. Niektórzy noszą w nich dzieci gdy chcą ładnie wyglądać. Chusta kółkowa pięknie prezentuje się noszona do sukienki czy do eleganckiego stroju wyjściowego. Świetnie spisuje się również w podróży czy ciasnych miejscach jak samolot. Niektórzy w nosidełku noszą na zewnątrz, na spacery i do sklepu, a chusty stosują w domu. Chusta to także zbawienie gdy jest bardzo ciepło: to jedna warstwa tkaniny w 100% z bawełny.

Jak nosić w chuście kółkowej

Chustę kółkową zakłada się bardzo szybko, gdy pozna się pewne zasady.  Oto kilka dodatkowych porad:  

 • Zacznij od małej "kieszonki". Im więcej tam materiału tym więcej regulacji będzie potrzebne po włożeniu do niej dziecka. Już po pierwszym razie będziecie wiedzieli na oko jakiej wielkości kieszonki potrzebujecie.
 • Rozprowadź materiał równomiernie na swoich plecach i rozłóż na ramieniu jak rękaw koszulki. Pomoże to dobrze rozprowadzić ciężar dziecka w chuście i odejmie obciążenie z Twojego karku. Warto zrobić to zanim włożysz dziecko do chusty.
 • Przećwicz zakładanie i dopasowywanie chusty bez maluszka. Pomoże Ci  to zapoznać się z chustą i mieć więcej pewności, gdy włożysz do niej maluszka. Możesz użyć lalkę lub pluszaka do ćwiczeń. 
 • Dolna krawędź chusty powinna tworzyć linię prostą od jednego kolanka do drugiego - tak, jakby maluszek "siedział" na brzegu hamaka. Upewnij się, że ciężar ciała dziecka spoczywa na jego pupie.
 • Od około 4 miesiąca życia dzieci stają się bardziej ruchliwe. To zwykle znak, że zaczynają ćwiczyć mięśnie służące do pełzania i raczkowania. Bądźcie na to przygotowani. To dobry moment żeby zacząć nosić na biodrze. 
 • Maluszek powinien być umieszony w chuście w pozycji pionowej - chyba, ze jest karmiony. Jeśli do karmienia piersią czy butelką ułożysz dziecko w pozycji półleżącej pamiętaj aby po karmieniu ułożyć je z powrotem pionowo. Rodzice często boją się obudzić dziecko po karmieniu, ale większość dzieci nie budzi się po zmianie pozycji.
 • Obejrzyjcie film instruktażowy tutaj.

Więcej o Chustach Kółkowych?

Chusty Kółkowe szyjemy ze specjalnego materiału tkanego tak, aby można w nim było nosić dzieci. Chusta jest starannie zaprojektowana, a użyte w niej kółka, to specjalne obręcze bez łączeń. Tkanina jest miękka i delikatna dla skóry dziecka i z każdym noszeniem staje się milsza w dotyku. W naszych chustach można nosić dzieci do 15 kg ponieważ wiemy, że dzieci nie wyrastają z chęci do noszenia i przytulania wraz z zakończeniem okresu niemowlęcego.  Chusty Girasol są tkane ręcznie z ręcznie farbowanych wątków w warunkach fair trade i wysyłane z Gwatemali do Polski, gdzie utalentowane szwaczki tworzą z nich piękne chusty kółkowe. 

 

Chusty Kółkowe Tula Signature Girasol


Wasz ulubiony wzór chusty możecie wybrać tutaj https://www.babytula.pl/collections/chusty-kolkowe-signature Pamiętajcie, że chusty kółkowe Tula to limitowane edycje produkowane w bardzo małych ilościach. Rozmiar naszych chust to L/XL i będą pasować na większość sylwetek. Cena Chust Kółkowych Tula to 295 zł. W cenie, piękna tkanina, wszechstronny produkt, prostota użytkowania i bliskość, którą zapewnisz dziecku. 

Zajrzyjcie do naszej Kolekcji Chust Kółkowych Signature. 
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.